banner421
banner461
banner195

Google, hata bulana para ödülü verecek!

Google Drive’da hata bulana, Google para ödülü vermeyi vaad ediyor.

Google, hata bulana para ödülü verecek!

banner143
banner134
 Google tarafından kullanıma sunulan Drive isimli bulut depolama çözümü bugün 300 milyona yakın aktif kullanıcı sayısıyla dikkat çeken bir servis.Dropbox, OneDrive gibi rakiplerinin arasında sıyrılmak adına son günlerde çeşitli güncelleştirmelerle gündemde.

GOOGLE DRİVE’DA SORUN BULANA 20.000 DOLARA KADAR ÖDÜL VERİLECEK

GoogleDrive isimli servisinin güvenliğini artırmak ve hatalarını gidermek amacıyla bir çalışma başlatıyor. Söz konusu çalışma için Google1 milyon dolarbütçe ayırmış durumda. Bu bütçe, Google Drive’da bir hata veya güvenlik açığı bulanlara dağıtılacak. Bulduğunuz sorunun boyutuna göre bir kişiye 20.000 dolara kadar ödül verilecek. Tabii ki kullanıcı verilerini tehdit etmeyen sorunlar geri planda bırakılmış. Google ilk olarak güvenliğe odaklanmış durumda. Kullanıcılarının hesaplarına ulaşılmasını mümkün kılan bir güvenlik açığı bulursanız bu ödülü alabilirsiniz. Bu haber Google ürün müdürü Kevin Nelson tarafından Google Drive’ın resmi blog sayfasında paylaşıldı.

Kullanıcılarına Gmail ile birlikte 15 GB ücretsiz depolama alanı veren Google Drive, en son iOS için 3D Touch desteğiyle ve yeni arama özelliğiyle gündeme gelmişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.