banner421
banner461
banner195

Ülkücülerin Gözünden 12 Eylül : KAFES Vizyona Girdi

Ülkücülerin Gözünden 12 Eylül : KAFES , vizyona 2 Ekim'de girdi ve büyük ilgi görüyor.

Ülkücülerin Gözünden 12 Eylül : KAFES Vizyona Girdi

banner143
banner134
Bugüne kadar 12 Eylül olayları hep tek taraflı anlatıldı.Özellikle filmlerde mağdur olan taraf hep ”sol” olarak gösterildi.Kafes filmi ise ezber bozdu ve ”Ülkücülerin” gözünden 12 Eylül olaylarını aktarıyor izleyiciye.Film , vizyona 2 Ekim'de girdi ve büyük ilgi görüyor.

Başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Nilay Duru, Fırat Şahin gibi isimlerin yer aldığı dram filmi Kafes’in yönetmen koltuğunda Mahmut Kaptan var.

İnandıklarımız için mücadele ederken, düşüncelerimizi kafese tıktılar… (Mehmet Sipahi)

Film, Lüt­fü Şeh­su­va­roğ­lu­’nun Ka­fes isim­li ese­rin­den yo­la çı­kı­la­rak ya­pıl­dı. 12 Ey­lül 1980 dar­be­si ilk de­fa fark­lı bir pers­pek­tif­ten ele alı­nı­yor. Dur­sun Ön­ku­zu’nun şe­hit edil­me­sin­den Mus­ta­fa Peh­li­va­noğ­lu­’nun ida­mı­na ka­dar ge­çen sek­sen ön­ce­si ku­şa­ğın sa­ğıy­la so­luy­la dra­mı ele alı­nı­yor. Ka­fes genç­li­ğe re­va gö­rü­len iş­ken­ce­le­ri ve dar­be­nin ar­ka­sın­da­ki­le­ri fark­lı bir üs­lup ve si­ne­ma di­liy­le an­la­tır­ken ay­nı za­man­da Elif ile Meh­met Si­pa­hi’nin de­rin aş­kı­nı iş­li­yor. Bu aş­kın da kay­na­ğı her iki­si­nin Ni­ya­zi Mıs­ri şi­iri­ne olan tut­ku­su. Film­de oku­nan tür­kü­le­rin de şai­ri ve bes­te­kâ­rı Lüt­fü Şeh­su­va­roğ­lu­…

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.