banner461
banner195

Başvurular 27 Ocak’ta Sona Erecek

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında hazırlanan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Başvurular 27 Ocak’ta Sona Erecek
08 Ocak 2014 Çarşamba 11:57

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında hazırlanan Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticiler, başvurusunu projeleriyle birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüklerine yapabilecek.

 Hibe desteğinden faydalanmak isteyen üreticiler, projeleriyle birlikte 27 Ocak 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Destekleme kapsamına alınan başvuru konuları ise şöyle sıralandı: “Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yatırım tesislerinin yapımı, alternatif enerji kaynakları kullanılan yeni seraların yapımı, tarıma dayalı yatırım tesislerinde kullanılmak üzere alternatif enerji kaynağı tesislerinin yapımı, koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projeleri.” 

 Bakanlığın ekonomik yatırımlar için gerçek kişi başvurularında 300 bin, tüzel kişi başvurularında 800 bin liraya kadar olan yatırımların yüzde 50’sini destekleyeceği vurgulanarak yatırım projelerinin tamamlanma tarihinin ise 1 Aralık 2014 olarak belirlendiği ifade edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.