banner461
banner195

Kozaklı’da Sera Alanı 10 Kat Artacak

Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli termal sağlık merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde son yıllarda seracılık alanında önemli adımların atıldığını söyledi.

Kozaklı’da Sera Alanı 10 Kat Artacak
07 Şubat 2014 Cuma 10:59

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli termal sağlık merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde son yıllarda seracılık alanında önemli adımların atıldığını söyledi.

Seracılığın, bölgenin ekonomik gelişmişliğine önemli katkılar sağlayacağını kaydeden Çelik, "Seracılıkta, Kozaklı Belediyesi tarafından imar planında örtü altı sebzeciliği olarak da isimlendirilen seracılık yapımına uygun olarak 10 bin dönümlük arazi belirlendi. Buna, hazineye ait 2 bin dönümlük arazinin de eklenmesi ile Kozaklı ilçesindeki sera alan miktarı 12 bin dönümlük düzeye ulaşacak" dedi.

Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, Kozaklı ilçesindeki ekonomik hareketliliğin verimli hale getirilmesinde önemli potansiyel bir güç olan seracılıkla bundan sonraki süreçte önemli bazı yatırımların gerçekleştirilebileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Merhaba - 4 yıl önce
bu on bin donumluk arazi nerde hangi mevki hangi bolge acaba 65 dekar seraya su yetmiyorda 10000 donume su nerde hani secim gecim demektir