banner461

Nevşehir Modern Depolama Alanı İçin Arazi Alımı Aşamasına Gelindi

Nevşehir'in ​Göre kasabasına yapılacak olan Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı için Arazi Alımı Aşamasına Gelindi.

banner503
Nevşehir Modern Depolama Alanı İçin Arazi Alımı Aşamasına Gelindi
22 Ocak 2018 Pazartesi 14:15

banner143
banner134
04 Mart 2017 tarihinde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretlerinde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Arif Parmaksız tarafından gündeme getirilen ve Başbakanımızın talimatları ile çalışmalarına başlanılan Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı ile ilgili açıklamalarda bulunan M. Arif Parmaksız şunları ifade etti;
“Malumlarınız olduğu üzere; Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatları ile Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Göre Kasabası Çayırlık Mahallesi’nde Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı ile ilgili olarak Göre Belediye’sinin destekleri ile çalışmalara başlanılmış, TOKİ, Nevşehir Valiliği, Göre Belediyesi, Nevşehir Ticaret Borsası ve Odamız arasında işbirliği protokolü imzalanmıştı.
Protokol çerçevesinde talep toplama ve alan üzerinde teknik çalışmalar gerçekleştirildi. Alan içerisinde yer alan hazine arazilerinin TOKİ’ye devri gerçekleştirildi. Alanda yer alan diğer arazilerin alımı için üyelerimizle yaptığımız toplantı neticesinde, arazi bedellerinin 3 taksit halinde ödenmesine karar verilmiş ve 2. taksit ödemeleri tamamlanmıştır. Şu an itibari ile 600’ün üzerinde yatırımcı ödemelerini düzenli olarak yapmış ve net kapalı alan talebi 515.000 metrekarenin üzerine çıkmıştır. Bu da üyelerimizin Odamıza ve Borsamıza olan güvenini ortaya koymaktadır.”
Parmaksız son olarak; 6 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen “Nevşehir İş Dünyası Buluşması”nda Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a konu hakkında bilgilendirme yaptığını, Başbakanımızın pratik tutumu ve işbirlikçi tavrı ile kısa zamanda yol alındığını, bu sebeple başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade ederek, en kısa sürede yatırımcı üyeler ile bir araya gelerek gelişmeler hakkında paylaşımda bulunacaklarını ifade etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Karakoc - 3 yıl önce
Nevşehir ticaret odası , Nevşehir ticaret borsası ve Göre belediyesi istişare takibi halince Tokiye yaptırılacak mordn depolama alanı için tahsis edilen Göre kasabası çayırlık mevkisinde bulunan arazilerinin tarım alanına el verişli olup sanayileştirilmesi halince etrafındaki tarım arazilerininde yok olup gitmesinin bir nedenidir modern depolama ve imalat sanayisi için sanayiye daha yakın alanlara veya sanayiye el verişli yerlere yapılması halinde tarım arazilerininde tarıma daha cok el verişli hale getirlmesi için uğraş verilmelidir