banner461
banner195

NTSO’dan 5 Milyon TL Kredi

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan “TOBB Nefes Kredisi” konusunda açıklamalarda bulundu.

NTSO’dan 5 Milyon TL Kredi
14 Şubat 2017 Salı 13:24

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan “TOBB Nefes Kredisi” konusunda açıklamalarda bulundu. Parmaksız, içinde bulunulan ekonomik süreçte üyeleri olan KOBİ'lerin en büyük sorunlarından birisinin de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleri olduğunu belirtti.

M. Arif Parmaksız, bu nedenle, ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere “TOBB Nefes Kredisi” adı altında TC Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında protokol imzalandığını aktardı. Nevşehir'e ayrılan kredi tutarının tamamının kullandığına dikkat çeken Parmaksız; yoğun ilgi karşısında ek olarak Odaca 5 Milyon TL ek kredi sağlanması yönünde karar aldıklarını ifade etti.

Parmaksız, Nefes Kredisi’nin brüt faiz oranın aylık yüzde 0,82 yıllık yüzde 9,90 olduğunu, üyelerin TOBB Nefes Kredisi'ne başvurabilmek için öncelikle odamızdan açıklama olarak 'TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir' ibareli faaliyet belgesi alması gerektiğini, kullanılabilir kredinin 4,5 Milyon Türk Liralık kısmının Denizbank A.Ş.’de, 500.000 Türk Liralık kısmının ise TC Ziraat Bankası A.Ş. şubelerinde halen kullanıma hazır olduğunu hatırlattı.
 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.