banner461
banner195

NTSO’dan İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı Bilgilendirmesi

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı konusunda üyelerine yönelik bir bilgilendirmede bulundu.

NTSO’dan İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı Bilgilendirmesi
26 Mart 2016 Cumartesi 13:54

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı konusunda üyelerine yönelik bir bilgilendirmede bulundu.
Konuya ilişkin açıklamada; “Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, kaliteli ve sürdürülebilir istihdamı, yeterli ve insana yaraşır sosyal korumayı, yoksulluk ve sosyal dışlanma ile mücadeleyi, çalışma koşullarının iyileştirilmesini amaçlayan İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı’na (EASI) katılım anlaşması; Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği Komisyonu arasında Şubat 2015’te imzalanmış, Anlaşmanın onaylandığına dair Bakanlar Kurulu Kararı ise 21/05/2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından TOBB’ne gönderilen 09/02/2016 tarihli ve 26905855-745-E.360 sayılı yazıda anılan Programın ülkemizdeki tanıtım ve faaliyetleri ve koordinasyonundan Daire Başkanlıklarının sorumlu olduğu belirtilmektedir. Tüm katılımcı ülkeler için Programa ayrılan toplam bütçe yaklaşık 920 milyon Avro olup, bütçenin % 61’ini İstihdam ve Sosyal Dayanışma Programı (PROGRESS); % 18’ini Avrupa İstihdam Hizmetleri (EURES) ve % 21’ini Mikrofinans ve Sosyal Girişimcilik ayağı oluşturmaktadır. Yazıda devamla, söz konusu Program kapsamında Ülkemizin yaklaşık 755 milyon Avro bütçeyi kapsayan PROGRESS ve Mikrofinans ve Sosyal Girişimcilik bileşenlerinden faydalanabileceği bilgisi verilmektedir. Bu programdan ülkemizin yeterince faydalanabilmesi amacıyla potansiyel proje başvuru sahipleri ve/veya faydalanıcıları ile ilgili paydaşların bilgi edinmeleri için http://www.ikg.gov.tr/tr-tr/easi.aspx linki verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.