banner461

Gülşehir'de Ramazan Bayramı trafik tedbirleri

Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde Vatandaşların Ramazan Bayramı tatili süresince seyahatlerini daha güvenli yapabilmeleri için trafik tedbirleri yoğunlaştırıldı.

Gülşehir'de Ramazan Bayramı trafik tedbirleri
03 Haziran 2019 Pazartesi 15:55

banner143
banner134

Nevşehir Valiliğimizce yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı.

Gülşehir Kaymakam Vekili Yiğit Yaşar DEMİRER  ve Acıgöl İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Adem ÇETİN tarafından Yol Kontrol ve Denetleme Noktasında Trafik birimlerimizce Trafik Denetlemesi yapıldı.

Yapılan Denetlemede Gülşehir Kaymakamı  İç İşleri Bakanlığınca “Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum” Sloganıyla başlatılan ve  Bisiklet Ödüllü karnelerin dağıtımını yaparak seyahat eden vatandaşlarımıza bayram tatilinde güvenle seyahat edebilmeleri konusunda tavsiyelerde bulunularak çocukları ile seyahat eden vatandaşlarımızın çocuklarına Sürücü Seyahat Karnelerini vererek sürücü olan babaları hakkında bu karneleri doldurarak göndermelerini istedi. Sürücüler ise bayram öncesi yapılan trafik uygulamalardan duydukları memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler.

Karnemi Dolduruyorum Trafiğe Güvenle Çıkıyorum

@TrafikEgm twitter adresi üzerinden online fotoğraf yarışması kapsamında; çocuklarımız Jandarma ve Emniyet trafik birimlerinden veya doğrudan www.trafik.gov.tr internet adresi üzerinden temin edecekleri Sürücü Seyahat Karnelerini seyahatleri müddetince trafik kurallarına uymaları konusunda ailelerini uyararak, 

1- Sürücümüz yayalara yol verdi mi? 2- Sürücümüz Emniyet Kemerini takıyor mu? 3- Sürücümüz cep telefonu kullanmamaya dikkat ediyor mu? 4- Sürücümüz hız kurallarına uyuyor mu? 5- Sürücümüz trafik ışıklarına uyuyor mu?

            Sorularına EVET/HAYIR şeklinde cevaplayarak karnelerini sosyal medya üzerinden, @TrafikEgm twitter adresinde oluşturulan #trafikkarnem hashtagini kullanmak suretiyle göreve ilişkin fotoğraflarını gönderecekler. Gönderenler arasından en fazla beğeni alan 100 çocuğa bisiklet hediye edilecektir.

            Güvenli Şehir… Nevşehir…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.