banner461

Nevşehir'de Işık Donanımı Denetimi Gerçekleştirildi

Özel Denetim 83 kapsamında Işık Donanımı Denetimi Gerçekleştirildi

Nevşehir'de Işık Donanımı Denetimi Gerçekleştirildi
04 Kasım 2019 Pazartesi 15:28

banner143
banner134

Karayollarında seyir halinde bulunan araçlarda, standartlara aykırı ışık donanımları bulundurulduğu ve trafik güvenliği ile can ve mal emniyetini tehlikeye düşürecek şekilde geceleri sis ve uzun hüzmeli ışık donanımlarının ayarsız kullanıldığı, standartlara aykırı olarak farklı renk, aşırı parlak ve çok sayıda led, projektör vb. uygulamalarda artış olduğu yapılan denetimler ve Genel Müdürlüğümüze yapılan müracaatlardan anlaşılmaktadır.

Belirtilen olumsuzlukların önüne geçilmesi, trafik güvenliğinin sağlanması, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması amacıyla 30 Ekim 2019 tarihinde, ülke genelinde “Standart Işık Donanımı ve Mevzuata Uygun Işık Kullanımına” yönelik Özel Denetim 83 gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde 224 araç kontrol edilmiş, kusurlu oldukları tespit edilen 13 araç ve sürücüsüne 3.060,00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.