banner461

Nevşehir'de kart aidatını iade ediyoruz yalanıyla dolandırıcılık!

Nevşehir'de bir vatandaşın kimlik bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar, ''kart aidatlarınızı iade ediyoruz'' yalanıyla 95 Bin 556,00 TL'lik vurgun yaptı.

banner503
Nevşehir'de kart aidatını iade ediyoruz yalanıyla dolandırıcılık!
27 Kasım 2019 Çarşamba 13:24

banner143
banner134

Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne gelerek müracaatta bulunan mağdur bir şahsın kendisini, 0 531**** nolu hattından Bir Banka adına arandığını ve arayan şahısların Kredi kartı aidatlarını iade edeceklerini söylediklerini, internet bankacılığı üzerinden bazı işlemleri yaptırdıklarını, bu esnada kendisi adına *** bankasından 95.556,00 TL tutarında kredi kullanıldığının ve kullanılan kredinin 80,585.00 TL tutarında meblağının O.Ü. isimli şahsın hesabına havale edildiğini, yapılan bu işlemlerin bilgisi ve rızası dışında yapıldığını beyan ederek şikayetçi olmuştur.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarda şüpheli şahısların ***bankanın İstanbul Tuzla İçmeler Şubesinde oldukları ve 40.000,00 TL tutarında para çekme işlemi yapmaya çalıştıkları tespit edilmesi üzerine şüpheli şahısların yakalanması içen İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bilgi verilerek Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince  şüpheli O.Y. ve M.Ü. isimli şahıslar banka içerisinde yakalanarak gözaltına alınmaları sağlanmış.

Haklarında “Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanma” suçlarından Adli işlemleri bitimi sevk edilmiş oldukları Mahkemece O.Ü. isimli şahıs tutuklanmış, M.Ü. isimli şahıs ise Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakılmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.