banner461

Nevşehir'de Kış Lastiği Denetimi Gerçekleştirildi

Ülkemizde şehirlerarası karayollarında yolcu veya eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan 4 aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunludur.

banner503
Nevşehir'de Kış Lastiği Denetimi Gerçekleştirildi
14 Ocak 2020 Salı 22:50

banner143
banner134

Nevşehir İl sınırları içerisinde ise kış lastiği uygulaması yapılıp/yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak ilgili Valiliklerce belirlenmektedir.

Soğuk hava şartlarında, karlı ve buzlu yollarda güvenli bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının önlenmesi amacıyla 11-12 Ocak 2020 tarihlerinde Nevşehir genelinde 15 ekip 28 personelin katılımı ile 15 farklı noktada  “Kış Lastiği” kullanımına yönelik özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimde; 1.577 Adet araç kontrol edilmiş,

 11 sürücüye Kış Lastiği Takmamak,

 13 sürücüye Alkolün Etkisinde Araç Kullanmak,

12 sürücüye Araçların Fenni Muayenesini Yaptırmamak,

7 sürücüye Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmamak,

8 sürücüye Sürücü Belgesiz-Sürücü Belgesi Geri Alındığı Halde Araç Kullanmak,

159 sürücüye ise diğer maddelerden işlem yapılmış, 20 adet araç trafikten men edilmiş, 13 adet sürücü belgesine geçici olarak el konulmuştur.

Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülerimize öncelikli olarak kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatılır, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.