banner461

Nevşehir'de Narkotik Sokak Operasyonu: 7 Gözaltı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, ilimiz genelinde sokak satıcıları ve kullanıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalarda 7 şahıs gözaltına alındı.

banner503
Nevşehir'de Narkotik Sokak Operasyonu: 7 Gözaltı
06 Aralık 2019 Cuma 11:05

banner143
banner134

Nevşehir Emniyet – İlimizde Narkotik Çalışmaları Devam Ediyor.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan sokak çalışmalarında;

-Çarşı ve Mahalle Bekçilerince, Nevşehir merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Fevzi ÇAKMAK Caddesi üzerinde durumundan şüphelenilen S.G. ve S.G. isimli şahısların yapılmak istenilen kontrolünde şahısların kaçmaya başladığı ve çeçlerinden çıkarttıkları maddeleri attıkları tespit edilmiş, yapılan araştırmada rögar içerisinde 1.20 gram Esrar ve yol üzeri asfaltta metal şeker kutusu içerisinde 1.35 gram Metamfetamin ele geçirilmiş şahıslar yakalanarak Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda haklarında “Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak” suçlarından Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce adli işlem yapılmış, ayrıca S.G. isimli şahsın Yoklama Kaçağı olduğu tespit edilerek gerekli tebligat yapılmıştır.

-Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı sivil ekibimiz devriye görevini ifa ettiği esnada, Yeni Sanayi sitesinde durumundan şüphelendiği M.S. isimli şahsın üzerinde yapılan kaba üst yoklamasında 4-5 gr olan Metamfetamin ele geçirilmiş Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda hakkında “Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak” suçlarından Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce adli işlem yapılmış,

-Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan sokak çalışmalarında; Karayolları Yol Kontrol ve Denetleme noktasında şüpheli 50 plakalı araç ve içiresinde bulunan şahıslar M.Y. ve S.Y. isimli şahısların yapılan kontrolünde alüminyum folyo içerisinde 1,31 gram gelen metamfetamin, 1 adet hassas terazi ve alüminyum folyoya sarılı 0,88 gram gelen beyaz ve kırmızı renkli toz madde, 7 adet uyuşturucu madde paketlemeye yarayan boş alüminyum folyo ve 2 adet aparat (payp) ele geçirilmiş, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda haklarında “Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak” suçlarından Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce adli işlem yapılmış,

-Terminal Kavşağı Yol Kontrol ve Denetleme noktasında şüpheli 68 plakalı araç ve içerisinde bulunan Ö.D. ve B.K. isimli şahısların araçlarında ve üzerlerinde yapılan aramada, 3 adet kesici alet aracın arka koltuk paspas üzerinde alüminyum folyoya sarılı ve beyaz peçete içinde 2,18 gram Esrar ele geçirilmiş şüpheli şahıslar hakkında talimat gereği Uyuşturucu Madde Bulundurmak Ve Kullanmak ve 6136 sayılı kanuna Muhalefet Etmek suçlarından Adli işlem yapılmıştır.

Güvenli Şehir… Nevşehir…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.