banner461

Nevşehir'de uyuşturucuya geçit yok

Nevşehir'de polis ekiplerinin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 11 kişi gözaltına alındı,

Nevşehir'de uyuşturucuya geçit yok
08 Ağustos 2019 Perşembe 21:22

banner143
banner134

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmada;

Nevşehir merkez Emek mahallesi Nar Yolu sokakta görevli ekiplerimizin devriyesi esnasında şüpheli şahıs A.R. isimli şahsın ekibimizi gördüğü esnada yere bir madde attığının tespit edilmesi üzerine yapılan kontrolde pakete sarı vaziyette metamfetamin ile alüminyum folyoya sarılı Sentetik Kannobionid (Bonzai ) ele geçirilmiş, 350 Evler Mahallesi Milli İrade Caddesi üzerinde şüpheli şahıs A.E. isimli şahsın yapılan kontrolünde ise sigara jelatine sarılı vaziyette EROİN ele geçirilmiş her iki şahıs hakkında; Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda hakkında “Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak” suçlarından Adli işlem yapılmıştır.

Avanos İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmada;

Cumhuriyet Mahallesi Güven Caddesi üzerinde  şüphe üzerine durdurulan 68 plakalı araç ve içerisinde bulunan M.A. ve M.Ö. isimli şahısların yapılan kontrolünde; araç içerisinde alüminyum folyoya sarılı ESRAR ele geçirilmiş hakkında “Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak” suçlarından Adli işlem yapılmış, yine uyuşturucu madde borcu yüzünden kendisini darp ettikleri iddiası ile Polis Merkezi Amirliğine gelerek şikâyetçi olan şahsın beyanı ve Avanos Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda şüpheli şahıslar kısa sürede yakalanmış, yapılan üst aramalarında; A.B. isimli bayan şahsın üzerinde 5.4 gram Metamfetamin ele geçirilmiş talimat doğrultusunda O.K. isimli şahıs hakkında “Kasten Yaralama" ve "Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak" suçundan O.K. ve M.Ç. isimli şahıslar hakkında ise "Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak" suçundan adli işlem yapılmıştır.

Gülşehir İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmada;

Karavezir Mah. Nevşehir Caddesinde şüpheli E.T. isimli şahsın yapılan kontrolünde 40 gr. hint keneviri ve bir miktar hint keneviri tohumu ele geçirilmiş Cumhuriyet Başsavcısının talimatı doğrultusunda hakkında Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak suçundan hakkında adli işlem yapılmıştır.

Ürgüp İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışmada

Kavaklıönü Mahallesi  Sarıhan Sokakta Ürgüp Cumhuriyet Başsavcılığının arama ve el koyma kararına istinaden bir ikamette yapılan aramada, 5 adet fişek, 1 adet tüfek, uyuşturucu madde kullanımında aparat olan plastik pet şişe üzerinde kırık ampul ve pipet ele geçirilmiş, ikamette bulunan şüpheliler R.U., F.K. ve F.Ö. isimli şahıslar hakkında talimat gereği Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak suçundan adli işlem yapılmıştır.

Güvenli Şehir… Nevşehir…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.