banner461
banner195

Sosyal medyada terör propagandasına yasal işlem yapıldı

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezine “15 Temmuz darbe girişiminin gerçek olmadığı, düzmece olduğu ve darbenin gerçek olduğuna inananlara hakaret ettiği” konulu paylaşımlar yapıldığı yönünde ihbar yapıldı.

Sosyal medyada terör propagandasına yasal işlem yapıldı
04 Nisan 2017 Salı 17:11

banner143
banner134
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezine “15 Temmuz darbe girişiminin gerçek olmadığı, düzmece olduğu ve darbenin gerçek olduğuna inananlara hakaret ettiği” konulu paylaşımlar yapıldığı yönünde ihbarı değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri  yapılan çalışmalarda S.Y. (1996)isimli şahıs tespit edilmiş, şahıs hakkında “ Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçundan sevk edilmiş olduğu adli makamlar tarafından DENETİMLİ SERBESTLİK KARARI ile serbest bırakılmıştır.

 Sosyal medyada terör propagandasına af yok

Sosyal medya platformlarında terör propagandası yapanlar için büyük bir temizlik operasyonu başlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından yürütülen soruşturma kapsamında onlarca kişi gözaltına alınıyor. Facebook, Twitter ve Instagram gibi Sosyal paylaşım siteleri üzerinden nefret içerikli paylaşımlarda bulunan, hain saldırıları destekleyen ve terör propagandası yapan kişilere cezai işlem uygulanacağını açıklandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.