Başkan adaylarına Dair..


Doc. Dr. Yener Tekeli

Doc. Dr. Yener Tekeli

Okunma 16 Mayıs 2018, 14:11

BAŞKAN ADAYLARIMIZA DAİR…

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı seçimi oy pusulası sıra kura çekimi yapıldı. Birinci sırada Muharrem İnce var. CHP nin adayı. Birinci sırada olması ona fazla özgüven vermiş olacak ki Sayın Erdoğan ile anketlerde başabaş olduğunu söyleyiveriyor heryerde. Özgüven tavan. Milletin nazarında nasıl görünüyor anlarız yakında.

Hacı bayram Veli hazretlerinin türbesini ziyaret edip Cuma namazını kılmakla muhafazakar olunmuyor. Bir önceki hafta, daha daha önceki haftalarda Cuma namazına gittin mi sen? Bu Cumayı merak eder olduk milletçe. Çocukken Ayetel Kürsiyi en hızlı ezberleyen biri olduğunu da unutmadık Muharrem. Meğer sen ne dindarmışsın be birader.

Bir çiftçi traktörü römorku ile geri geri yanaştırabiliyorsa gerçek çiftçidir değil mi? Ben yanaştırabiliyorum diyorsun bir mitinginde de. Bravo Muharrem aferin sana. Yani ben çiftçiyim köylüyüm diyor. Arkadaş ispatlamaya çalışıyor köylü olduğunu…Eeee Erdoğan kullanamaz bak ondan daha köylüyüm mü demek istiyorsun. Meğer sen ne kadar köylüymüşsün Muharrem.

Başına kasket takıp halktan biri olma imajı vermeye çalışıyorsun ya o kasketten giyen kalmadı hatırlatayım. İkinci Ecevit olurmuyum acaba derdine düşmüşsün. Araştrdım arama motorlarından daha önce senin kasketli bir fotoğrafına rastalamadım. Tutmuyor, olmuyor. Seçime malzeme yapma kendini Muharrem…

Hakkari’ye gidiyorsun öncesinde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ediyorsun ki orada bu ziyareti kullanabilesin. Serbest bırakılsın, yarışabilsin mavralarını sallayarak HDP seçmenine şirinlik yapıyorsun. Orada da gördük ki seni dinlemeye gelenler CHP li falan değil orada sana ekmek çıkmaz Muharrem. Hepsi neredeyse HDP li ve Başkan Selo tezahüratı ile sana karşılık verdiler. Düşünsene sen başkan olmak için onlardan oy istiyorsun onlar hep bir ağızdan senin yüzüne Başkan Selo diye bağırıyor. Allah kimseyi senin durumuna düşürmesin Muharrem.

Sınıfımızn bir diğer yıldızı Meral Akşener kardeşimiz. Yakın zamanda mensubu olduğu MHP yi ele geçirme sevdasıyla yola çıkıp kaynağı belirsiz harcamalarla tüm yurtta toplantılar mitingler düzenleyip hasbel kader kurdurttukları partinin genel başkanı olan kanaatimce siyasi hayatının sonuna gelmiş bacımız. Girdiği başkanlık seçimini kaybettikten sonra partiye katılmadan önce Fetö destekli olduğunu açıkça söyleyen Koray Aydın tarafından partiden uzaklaştırılacak bir geçici genel başkan. Emperyal güçlerin son planı. O da geri kalmadı Selonun serbet bırakılmasını istemekten. Uçuk kaçık seçim vaatleri de cabası. Aklımıza Cem Uzan geldi birden bire. O da ne vaatler vermişti. Şimdi esamesi okunmuyor. Herekese ev ve araba anahtarı verenleri de unutmadı bu millet. Çok güzel hareketler bunlar ama millet yemiyor bacım.

Dördüncü sırada Selahattin Demirtaş var. Onbinlerce kişinin katili Öcalın’ın heykelini dikeceğiz diyen, meydanlarda öz yönetim öz yönetim diye bölücülük yapıp mahkemelerde kendini yalancı çıkaran, teröristlere hendek kazdırıp Kürtleri katlettiren, Yasin Börüleri linç ettiren ve şimdi yandaşları tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilen terör sevici hain. Sayın Erdoğan hariç hepsinin ağız birliği yapmışçasına serbest bırakılsın denilen şahıs. Sayfalar dolusu laf söylerim onun hakkında da asıl söylenecekleri milletim 24 Haziran’da söyleyecek inşaallah.

Beşinci sırada Evrim teorisini kıskandıracak boyutta değişim gösteren 180 derece evrilen utanmadan adının önüne bilge başkan sıfatı getirilen siyasetin fıkrası Temel Karamollaoğlu var. Son 6-7 aydır özellikle Ak Partiden kaçmasını umdukları muhafazakar oyların gidebileceği bir liman olarak görülmekten öte bir zamanlar kendisine küfreden hakaret eden camia tarafından kullanıldığı aşikar olan Saadet Partili genel başkandan bahsediyoruz. Aslında çok fazla söz söylemeye gerek yok ama rahmetli Erbakan hocanın devam partilerinden ve misyonundan geldiğini düşünür isek rahmetliye ne kadar ihanet ettiğinden bahsedemeden geçemezdim. İşin en acı olanı da Temel amcanın kullanıldığından habersiz olması. Seloya özgürlük istemekten geri kamadığı gibi memleketi olan Sivas’a yapılan hızlı tren projesi hakkında yaptığı yorumlar, 15 Temmuz şehidinin eşinin kendisine yaptığı eleştiriye tahammülsüz agresif karşılığı milletin nazarında ne karşılık alacağının göstergesi olacak zaten. O da siyasi mevta olarak 24 Hazirandan sonra tarihe gömülecektir.

Altıncı ve son sırada Doğu Perinçek var. Onun şahsına münhasır bir siyasi görüşü var. Özellikle benim de sık izlediğim Ulusal kanalında ileriye yönelik siyasi öngürülerinden neredeyse hiç biri tutmamış devletine bağlı bir tutum sergilese de diğerlerinden farksız bir yol izlediği de ortada. Millet nazarında seçimlerde alddığı binde bilmem kaç oy oranı ile kendisine göre her zaman iddialıdır her zaman iktidara gelmesi muhtemel(!) liderdir. Allah var Seloya özgürlük istemeyen tek liderdir Sayın Erdoğan’dan başka. Lazım olan yüz bin oyu bile kıl payı aştığı düşünülürse onu kendi haline bırakmakta fayda var.

Erdoğan mı? Onu burada yazmaya gerek yok. O milletin gönlünde yazıldı zaten. Burada diğer üstün vasıflı (!) adaylar ile beraber anmayalaım.

Doç.Dr. Yener TEKELİ

Yükleniyor...
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.