banner461

BİLTEK İl Müdürlüğü Tarafından 4. Bölge İstişare Toplantısı gerçekleştirildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından "Ar-Ge Reform Paketi" , "4.Sanayi Devrimi" ve “Stratejik Planlama” konulu 4. Bölge (Mersin, Adana, Osmaniye, Niğde, Kayseri, Nevşehir ve Karaman) İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

BİLTEK İl Müdürlüğü Tarafından 4. Bölge İstişare Toplantısı gerçekleştirildi
08 Nisan 2016 Cuma 09:58

banner143
banner134
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından  "Ar-Ge Reform Paketi" , "4.Sanayi Devrimi" ve “Stratejik Planlama” konulu 4. Bölge (Mersin, Adana, Osmaniye, Niğde, Kayseri, Nevşehir ve Karaman)  İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, 4. Bölge İl Müdürlükleri ve bağlı ve ilgili kuruluşlar arasında koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla kurum ve kuruluşların üst düzey yöneticilerinin katıldığı, 4. Bölge (Mersin, Adana, Osmaniye, Niğde, Kayseri, Nevşehir ve Karaman) İstişare ve Değerlendirme toplantısı Nevşehir’de yapıldı.
Nevşehir Valiliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Nevşehir Vali Yardımcısı Nurettin ATEŞ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Ahmet ÖNAL, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Erol FERHAT, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah ŞENGÜL, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan TÜKEL, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah DURAN, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İNCE, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail ÖRDÜ, 4. Bölge İl Müdürleri, Bağlı ve İlgili Kuruluş temsilcileri, Bölge Kalkınma Ajansı Yöneticileri, fakülte dekanları, daire müdürleri, OSB Müdürleri  ve sanayiciler katıldı.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Nevşehir İl Müdürü Seyfullah DURAN, toplantıda yaptığı konuşmada, "Ar-Ge Reform Paketi" ve "4.Sanayi Devrimi" konulu 4. Bölge istişare ve değerlendirme toplantısının Mersin, Adana, Osmaniye, Niğde, Kayseri, Nevşehir ve Karaman illerinden gelen il müdürlerinin katılımıyla Nevşehir İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. DURAN yaptığı konuşmada “4. Sanayi devriminin Türkiye'nin ve Dünya'nın 30 yıllık bir dönemini şekillendirecek bir çalışma olacağını” belirtti. 
Nevşehir Vali Yardımcısı Nurettin ATEŞ, toplantıda yaptığı konuşmada "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, tüm paydaş kurum ve kuruluşların da görüşü alınarak kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan Ar-Ge Reform Paketi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanarak 26 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlanmış ve 1 Mart'ta yürürlüğe girmiş olup, ülkemizin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda yüksek katma değerli üretime geçiş için, Kamu-Üniversite-Sanayi iş birliğiyle Ar-Ge ve Yenilik ekosisteminin güçlendirilmesine yönelik eylem ve iyileştirmeler içermektedir.” dedi.
Konuşmaların ardından, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü Personeli Mühendis Dr. Evren Ülkü KIRIMHAN, "Ar-Ge Reforma Paketi" konulu,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi  Genel Müdürlüğü Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Burak YANIKOĞLU  "4.Sanayi Devrimi" konulu sunumlarının ardından öğle yemeği arası verildi. Öğle yemeğinden sonra ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  İç Denetim Birimi Başkanı Ahmet ÖNAL “Kamu Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar ” konulu sunumu ile  "Stratejik Planlama"konulu sunumlarını yaptılar.
"Ar-Ge Reform Paketi" ve "4.Sanayi Devrimi" konulu 4. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı soru ve önerilerin ardından son buldu.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.