banner461

Google ve YouTube'deki yavaşlamanın sebebi belli oldu

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, tüm Türkiye'de internette yaşanan sıkıntı ile ilgili olarak Twitter üzerinden açıklamalar yaptı. Sayan, internetteki sıkıntıların yurtdışı kaynaklı olduğunu söyledi.

banner503
Google ve YouTube'deki yavaşlamanın sebebi belli oldu
19 Mart 2016 Cumartesi 11:06

banner143
banner134
Tüm Türkiye'de bu öğleden sonra yaşanan internet yavaşlaması sonrasında BTK Başkanı Sayan'dan gelen açıklamada, yavaşlama nedeninin yurtdışı kaynaklı olduğu ifade edildi.
BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaşanan internet sorunuyla ilgili açıklama yaptı. Sayan, yaşanan sorunun yurtdışı kaynaklı olduğunu bildirdi.
İnternet devi Google'a ve yan servisleri olan Youtube, Gmail'e yaklaşık 1 saat erişim sağlanamadı. Kullanıcılar şikayetlerini sosyal medyadan dile getirirken erişim sorunu belirli aralıklarda devam ediyor.  
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.
Sayan, tweet'inde şu ifadelere yer verdi: "Google ve youtube erişiminde ilk bulgulara göre yurtdışı kaynaklı olduğu tespit edilen erişimin kesilmesi ve yavaşlaması tespit edildi."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.