banner461
banner195

Nevşehir'de Lale Caddesi Adeta Çicek Bahçesine Dönüyor

Nevşehir Belediyesi tarafından Lale Caddesinde gerçekleştirilen sıcak asfalt dökümünün ardından yaya kaldırımları yenilenerek caddede yeşil bant çalışması başlatıldı.

Nevşehir'de Lale Caddesi Adeta Çicek Bahçesine Dönüyor
02 Haziran 2019 Pazar 16:07

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından Lale Caddesinde gerçekleştirilen sıcak asfalt dökümünün ardından yaya kaldırımları yenilenerek caddede yeşil bant çalışması başlatıldı. Aydınlatma sisteminin de tamamlanması ile birlikte cadde adeta bir çiçek bahçesine dönüştü.

  Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz haftalarda Lale Caddesinin Doyuran Kavşağı-Ziraat Bankası Kavşağı arasında başlatılan sıcak asfalt dökümü tamamlandı. Yoldaki güvenlik çizgilerinin de çekilmesinin ardından caddenin her iki yönünde bulunan yaya kaldırımlarının yapımına başlandı.

Caddede bir yandan Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yaya kaldırımı yapımı sürerken bir yandan da yaya kaldırımlarında yeşil bant çalışması gerçekleştiriliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarla yaya kaldırımlarına çok sayıda şekilli süs bitkisi ve çiçek dikimi yapılarak cadde adeta bir çiçek bahçesine dönüştürüldü.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, çalışmaların tamamlanması ile birlikte Lale Caddesi’nin modern bir görünüme kavuşacağını söyledi. Altyapısı tamamen yenilenen caddesinin sıcak asfalt dökümünün ardından adeta bir çiçek bahçesi gibi süslenerek aydınlatılacağını ifade eden Arı, yeşil bant çalışmasının, Ramazan Bayramı sonrasında Ziraat Bankası Kavşağı-Meteris Meydanı arasında da sıcak asfalt dökümü ile birlikte yapılacağı kaydetti.

Arı: ”Bizim bu şehir için hayallerimiz var. Bu şehir, içerisinde yaşayan insanların huzur bulacağı, mutlu olacağı bir hale gelecek. Nevşehir güzel insanların yaşadığı bir kent. Şefkatle, samimiyetle ve sevgiyle insanımıza hizmet ediyoruz. Nevşehir’e gönlümüzü açtık, gönülleri fethetmek için de şehrimize tüm tecrübe ve birikimimizi aktarmaya çalışıyoruz. Bahar aylarının gelmesi ile başlattığımız ağaçlandırma seferberliği ve peyzaj çalışmalarımız yaz boyunca sürecek. İnsanlarımız bu şehrin sokaklarında gezerken belediyeleri ile gurur duyacak.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.