banner461
banner195

Nevşehir'de sanayi esnafı çöpleri şikayet etti

İşte Nevşehir'in gözü kulağı ve ortak sesi FİB Haber Alo Nevşehir WhatsApp ihbar hattına "Sizden Gelen Şikayet ve İhbarlar"

Nevşehir'de sanayi esnafı çöpleri şikayet etti
17 Nisan 2019 Çarşamba 17:37

banner143
banner134

Nevşehirde, FİB Haber Merkezi tarafından uygulamaya konulan WhatsApp ihbar hattını kullanan vatandaşlar, çektikleri fotoğraf ve videoları www.fibhaber.com ile paylaşmaya devam ediyor.

Gelen ihbar ve şikayetler göz önüne alındığında çiçeği burnunda Belediye Başkanı Rasim Arı'dan Nevşehir halkının beklentileri çok büyük. Ve seçimlerin ardından daha koltuğa oturalı bir ayı bile bulmadan bağrına bastıkları Başkan Arı'dan şimdi birikmiş sorunlarının biran önce çözüm bulunmasını bekliyor.

Bizde şehrimizin el emini olarak daha koltuğa oturalı bir ayı bile bulmayan Belediye Başkanımız Rasim Arı'ya Allah'tan kolaylıklar diliyoruz.  İşte vatandaşlarımızın Başkan Arı'dan talepleri...

İşte Alo Nevşehir FİB Haber Hattına Sizden Gelen İhbarlar 

Nevşehirli Sanayi Esnafları, Lale ve Yeni Sanayi Sitesi içerisindeki çöp yığınlarının ve hurda araçların çevreye zarar verdiğini belirterek biran önce çözüm bulunmasını istediler.

İşte bir vatandaşımızın o şikayeti; "Lale sanayi 1. Ek Blok 4. yoldaki bu çirkin görüntü ne zaman kalkacak? Kim ilgilenecek çok merak ediyoruz. Normalde belediyemizde burası yeşil alan olarak görünüyor. Ama gönderdiğim bu resimlerdende anlaşılacağı üzere yeşil alandan ziyade hurdalık ve çöp yığını... Burayı yeşillendirip bir kaç bank koymak zor olmamalı... İnanın burada yağmur yağınca kokudan durulmuyor. Koca anayol çöpten kapanmak üzere... Eski başkanımıza mazuratımızı defalarca ilettik ama malesef hiçbir sonuç alamadık. Nevşehir'in en çok takip edilen medya organı olarak FİBHaber.Com'da, bunu haberlerinizde yayınlarsanız çok seviniriz. İnsallah sayenizde sesimizi duyururuz."

Bizim hiç hatamız yok mu?

'Nevşehir konuşuyor' köşesinde şehrimizde çözüm bekleyen sorunları dile getirip hem yetkilileri uyarıyoruz hemde vatandaşlarımızın sesi olmaya çalışıyoruz. Amacımız, hayalini kurduğumuz sorunsuz, hep birlikte daha güzel yaşanabilir bir kentin hayata geçirilmesi. Bu manada herkes üzerine düşeni alacak ve gereğini yapacak. Bununla birlikte toplumu oluşturan bireyler olarak hepimizde bu toplumda kimseyi incitmeden kırmadan saygılı bir şekilde yaşama alanlarını kısıtlamadan örnek bir fert sorumluluğu ile hareket etme zorunluluğumuzu unutmuyacağız. Önce hatalarımızı göreceğiz. Tesbit ettiğimiz hatalarımızı dile getirip yanlıştan dönülmesi için uyaracağız. İşte tamda yeri gelmişken siz okuyucularımızdan gelen güzel bir örneği sizlerle paylaşmak istiyoruz;
Burası Nevşehir merkez 2000 evler mahallesi yolu üzeri market önleri, yaya kaldırımları sürekli işgal altında, hemde sürekli. İğneyi başkasına birazda çuvaldızı kendimize batırmalı ne dersiniz? Trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.

Nevşehirli Vatandaşlar Artık Çözüm Bulunmasını İstiyor 

Nevşehir'de otobüs, kamyon ve tırların hala hazırda şehir içinde seyretmeleri kent merkezinde trafik akışını önemli ölçüde sıkıntıya sokarken, yine şehrin önemli cadde ve sokaklarda sürücülerin ikinci sıra park yapmaları da trafiği olumsuz yönde etkiliyor. Bu kapsamda mağdur olan diğer sürücüler çözüm istiyor. İkinci sıraya park edilmesinin en büyük nedeni otopark alanlarının yetersiz olması gösteriliyor.

İşte bir vatandaşımızda bu konuda sıkıntısını şu ifadelerle dile getirmiş: Benim bir ricam var Sayın Rasim Arı'ya... Bu otopark sorununu çözsün. Şu deynekcileride lütfen kaldırsın... İnsanın psikolojisini bozuyorlar...Küçücük bir şehrin heryerinde oto park parası ödemek inanın benim kanıma dokunuyor...

Diğer bir okuyucumuzda kent merkezine yapılan AVM ile arapsaçına dönen kent trafiğine birde hemen onun yanıbaşına yapılan otel nedeniyle Otobüslerin giriş çıkışlarının yapılması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyor. İşte size gönderdiğim bu görüntü herşeyi en güzel şekilde anlatıyordur umuyorız...

Nevşehir'de sokak köpekleri her yerde korkutuyor...


Başıboş sokak köpekleri yine Nevşehir gündemindeki fenomen konuların başında geliyor. Nevşehir'in hemen hemen her mahallesi yada sokağında gruplar halinde dolaşan sokak köpekleri vatandaşları korkutuyor.  

İşte bir okurumuzun Whatsapp ihbar hattına yaptığı şikayetinda; "Bu başıboş köpekler yüzünden evimden çıkamıyorum, lūtfen belediyeden kalıcı bir çözūm bekliyoruz. İnsanlar korkudan yolunu değiştiriyor ve çok korkuyorlar.  FİB haber olarak  bir el atın lūtfen. Teşekkūrler" 

Sizde gönderin yayınlayalım...

Gönderin Yayınlayalım! Haberlerinizi Bekliyoruz... Nevşehir’e Gündemin Adresi www.fibhaber.com Nevşehir'de gördüğünüz olayların haber yapılmasını istiyorsanız haberin fotoğrafı çekin bize 0 552 212 0 444 whattsapp numarasından atın yayınlayalım. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.