banner461
banner195

2. Uluslararası İpekyolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu Nevşehir'de

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde 2. Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu düzenlenecek.

2. Uluslararası İpekyolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu Nevşehir'de
31 Ağustos 2018 Cuma 11:21

banner143
banner134

İpek Yolu’nun tarihi güzergahı üzerinde bulunan Nevşehir’de yapılacak olan 2. Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu’yla İpek Yolu’nun ve İpek Yolu üzerindeki coğrafyaların tarihi, kültürel, ekonomik, siyasi, sosyal ve edebi olarak incelenmesi amaçlanmaktadır.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu’na ev sahipliği yapacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türkçe Eğitimi Bölümü öğretim üyesi ve İpek Yolu Derneği Genel Başkanı Dr. Hakan Yalap yapılacak olan 2. Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Dr. Hakan Yalap yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bu yıl düzenlenecek olan 2. Uluslararası İpek Yolu Akademik çalışmalar Sempozyumu Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitemiz, İpek Yolu Derneği, Kobe Universitesi (JAPONYA), Belgrad Üniversitesi (SIRBİSTAN), Moskova Lomonosov Devlet Üniversitesi (RUSYA), University of Gabriele d'Annunzio (İTALYA) ve Uluslararası Akademik Forum (IAFOR) işbirliğinde İpekyolu'nun tarihi güzargahlarından birinde, Nevşehir'de Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde ve üniversitemiz rektörü Sayın Prof. Dr. Mazhar Bağlı’nın himayelerinde  20-22 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Bu yılki sempozyuma Japonya, Rusya, Güney Kore, Amerika, İngiltere, Sırbistan, Rusya, Almanya, Arjantin, Peru, Arnavutluk, Özbekistan, Azerbaycan, İtalya başta olmak üzere pek çok ülkeden bilim insanı katkı sağlayacak olup Türkiye'den de farklı üniversitelerimizden akademisyenler iştirak edecek.

1. Uluslararası İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu 21-23 Eylül 2017 tarihlerinde yine Nevşehir'de 28 farklı ülke 98 farklı üniversiteden 300 akademisyenin katılımıyla yapılmıştır. Sempozyum kendi çapında dünyadaki en büyük organizasyonlardan birisi olma ve dünyanın farklı kesimlerinden akademisyenleri buluşturması yönüyle büyük öneme sahiptir.
Sempozyum paydaşı üniversite rektörlerinin de onurlandıracağı dünyadan pek çok saygın bilim insanının katılacağı İpekyolu Akademik Çalışmalar Sempozyumu'nda Sosyal Bilimlerin farklı alanlarında çalıştaylar planlanmaktadır.

Sempozyumda sunulan bildirilerin hem özet kitabı hem de tam metin kitabı yayınlanacaktır.

İpek Yolu Akademik Çalışmalar Sempozyumunun temel alanını, tarihi İpek Yolu’nda taşınan tüm bilim dalları oluşturmaktadır. Dolayısıyla tüm bilim alanları sempozyum kapsamında değerlendirilecektir.

Dünyanın yeniden kendini aramaya başladığı günlerde çok ortaklı bu sempozyum, paydaş üniversite ülkeleri ve akademik dünyamız açısından büyük önem arz etmektedir.

Sempozyum vesilesiyle 20 Eylül 2018 tarihinde saat 20:00’da Avanos Güray Müzede düzenlenecek olan klasik müzik konserine de tüm sanatsever hemşehrilerimizi davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız.

 Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye web sayfamızdan ulaşabilirsiniz: http://www.issas.net/


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.