banner421
banner461
banner195

2017 ÖSYS ile Üniversiteye yerleşen öğrencilere önemli duyuru

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörlüğünce Üniversiteye yeni yerleşen öğrencilere önemli bir duyuru yayınladı.

2017 ÖSYS ile Üniversiteye yerleşen öğrencilere önemli duyuru

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörlüğünce Üniversiteye yeni yerleşen öğrencilere önemli bir duyuru yayınladı.
Duyuru metninde; “Üniversitemize yerleşen adaylardan aşağıda yazılı olan programları kazananlar dışındakiler kayıtlarını 11 - 16 Ağustos 2017 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden erişilen e-Devlet ana kapısı üzerinden, şahsen gelmelerine gerek kalmadan ve belge getirmeden yapabileceklerdir. e-Devlet üzerinden kayıt yapabilmek için gerekli olan şifreyi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik ibraz edilerek Yurt içinde PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.
Süresi içinde (11 - 16 Ağustos 2017) e-Devlet üzerinden kayıt yapmayan adayların kayıt yapabilmeleri için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde 14 - 18 Ağustos tarihleri arasında şahsen veya kanuni temsilcileri (noter onaylı vekaletname) aracılığı ile kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 
Şahsen kayıt yapılması zorunlu olan programlar: Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Kayıt tarihi : 14-18 Ağustos 2017
Kayıt yeri : Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde
İstenen Belgeler : 
Lise Diploması
Adli Sicil Kaydı Belgesi
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor, Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak. Uçuşa elverişlidir raporu veren hastanelerin listesi : http://web.shgm.gov.tr/tr/preview/4776-havacilik-tip-merkezi-amc-aeromedical-center
Avanos Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma Programı
Kayıt tarihi : 14 - 18 Ağustos 2017
Kayıt yeri : Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde
İstenen belgeler : Tam teşekküllü bir hastaneden "Özel Güvenlik Görevlisi Olur, bu mesleği yapmak için fiziksel ve ruhsal engeli bulunmamaktadır" ibareli ve Boy şartını gösteren (erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmaması gerekir) heyet raporu
Adli makamlardan alınacak adli sicil kaydı belgesi, Lise diploması
Semra ve Vefa Küçük Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Programı
Kayıt tarihi : 14 - 18 Ağustos 2017
Kayıt yeri : Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde
İstenen belgeler : Tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen “Hemşire Olur” ibareli heyet raporu, Lise diploması
Kayıtlarla ilgili notlar : Şahsen kayıtlarda adayların lise diplomalarının asıllarını getirmeleri gerekmektedir. Liseden mezun olabilmek için Bütünleme veya tek ders sınavına girecek olan adayların geçici kayıtları yapılacak olup, 29 Aralık 2017 tarihine kadar lise diplomalarını ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar lise diplomasını getirmeyenlerin kayıtları silinecektir. Başka bir örgün programda kayıtlı olmayan birinci öğretim öğrencileri herhangi bir ücret yatırmayacaktır. İkinci öğretim ve uzaktan eğitim öğrencileri, öğrenim ücretlerini ders kayıtları sırasında 05 - 10 Eylül 2017 tarihleri arasında, Halk Bankası ve Vakıfbank şubelerinden öğrenci numaralarını kullanarak yatıracaklar.
Üniversite, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir. ÖSYS Kılavuzlarında yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin 19/12/2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleri takdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar. Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar 2017-ÖSYS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir. Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler 14 – 18 Ağustos Tarihleri arasında Üniversitemize şahsen başvurarak da kayıtlarını yaptırabilecekler” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.