banner461
banner195

23 Nisan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çocuk Şenliği

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ülke çapındaki Etkinlik Noktalarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklarla birlikte kutladı…

23 Nisan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çocuk Şenliği
25 Nisan 2014 Cuma 10:31

banner143
23 Nisan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çocuk Şenliği
İlgili Galeriye Git
banner134

 Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Türkiye’nin 37 iline dağılmış 81 Etkinlik Noktasında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

 

 

TEGV bu yıl Facebook üzerinden başlattığı “BİR DESTEK, BİNLERCE GELECEK” sosyal medya kampanyası ile de, çocuklarımızın sadece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda değil, her gün yanlarında olduğumuzu göstermeye davet ediyor.

 

TEGV, çeşitli etkinliklerin yanı sıra geçmiş yıllardan farklı olarak bu özel günde kurumsal Facebook sayfası üzerinden başlattığı sosyal medya kampanyası ile sms yoluyla TEGV'e destek çağrısında bulunuyor.  23 Nisan’da başlayacak “BİR DESTEK, BİNLERCE GELECEK” kampanyası çerçevesinde toplanacak bağışlarla, 19 yıldır 2 milyona yakın çocuğun gelişimine yardımcı olan TEGV, daha çok çocuğun bilgisayarla tanışmasına imkan sağlamak için 100 adet bilgisayar almayı hedefliyor. Söz konusu kampanyaya katılmak için TEGV facebook sayfasına girerek, 3353’e sms gönderip çocuklarımızın eğitimine 10 TL katkıda bulunabilirsiniz. Kampanya için özel olarak hazırlanan uygulamaya facebook.com/TurkiyeEgitimGonulluleriVakfi adresi üzerinden erişmek mümkün.

 

Nevşehir Hanıfe-Tevfik Aktekin Öğrenim Birimi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını 24 Nisan Perşembe günü saat 14:00 te coşku ile kutladı.Kutlamaya 150 çocuk ve misafirler katıldı.Program Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Sanat Kulübü müzik ekibinin çocuk şarkılarından oluşan mini konseri ile başlamış olup ardından Orhan Kutlu’nun ‘Yalancı ‘ adlı çocuk oyunu sergilenmesi ile devam etti .Tiyatro oyunu, çocuklar ve misafirler  tarafından büyük beğeni ile izlendi.Etkinliğe Palyacolar yüz boyama ve çocukları eğlendirmeleri ile renk kattılar.Ardından yapılan yarışmalar  kart eşleşme oyunu,yoğurt yeme,elma yeme,yumurta taşıma oyunları geniş katılımla gerçekleşti .Birincilere ödüller verildi.Program balon patlatma ,Ebru etkinlikleri ve müzik ile son buldu.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 37 ilde 10 Eğitim Parkı, 44 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 3 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 2 milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.