banner461
banner195

24 Kasım Öncesi Öğretmenler İçin Anket Yapılıyor

Türk Eğitim-Sen, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde öğretmenlerin mesleki sorunlarını tespit etmek amacıyla kırk yedi soruluk bir anket hazırladı.

24 Kasım Öncesi Öğretmenler İçin Anket Yapılıyor
03 Kasım 2017 Cuma 17:31

banner143
banner134
Öğretmenlerin mesleki sorunları ve sosyo/ekonomik durumlarını tespit etmek amacıyla hazırlanan ankette öğretmenlerin kredi kullanım durumları, kredi borç tutarları, altın/dolar birikimleri gibi sorularla maddi profilini öğrenmeye çalışan Türk Eğitim-Sen, öğretmenlere verilen değer, meslekteki memnuniyet, yeni müfredat yorumları, eğitim politikaları hakkında da bazı sorular yöneltiyor.
 
Hazırlanan ankete Nevşehir'de görev yapan tüm öğretmenlerin katılarak görüş belirtmesini rica eden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, "Bu anketimiz sayesinde ülkemizde görev yapan öğretmenlerimizin durumları bir kez daha sendikamız tarafından net bir şekilde ortaya konacak ve dolayısıyla sorun olarak görülen konularda iyileştirme talep edilecektir. Bu sebeple, bizi yönetenlerin bizim halimizi anlaması açısından ankete katılımın yüksek düzeyde olması ve şehrimizde görev yapan öğretmenlerimizin de bu ankete ilgi göstermesi en büyük temennimizdir" şeklinde konuştu.
 
Uğur, ankete katılmak isteyenlerin www.nevtes.org adresini ziyaret etmelerinin yeterli olacağını belirterek, anket sonuçlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü açıklanacağını ifade etti.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.