banner461

5 Günlük Eğitim Kursu Tamamlandı

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde 07-11 Mart tarihleri arasında 25 öğretmenimize Milli Eğitim Bakanlığından Dr. Nurcan Ateşok  Deveci´nin katılımlarıyla Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları Kursu” düzenlendi.

banner503
5 Günlük Eğitim Kursu Tamamlandı
12 Mart 2016 Cumartesi 12:16

banner143
banner134
İlimizde Sayısal alanlarda görevli öğretmenlerimize yönelik ´Ölçme ve Değerlendirme Eğitimi’ kapsamında öğrenim programındaki kazanımlar dikkate alınarak bilişsel, duygusal ve psikomotor alanlarda soru hazırlama ve soru sorma becerilerine ilişkin, Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünde 07-11 Mart tarihleri arasında 25 öğretmenimize Milli Eğitim Bakanlığından Dr. Nurcan Ateşok  Deveci´nin katılımlarıyla Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları Kursu” düzenlendi. 
Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevli Dr. Nurcan Ateşok Deveci yaptığı konuşmada Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü bir proje kapsamında,  Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası deneyimlerimi ortaokul ve lisede öğretmenlik yapan Matematik ve Fen bilimleri branşlarındaki öğretmenler ile paylaşmak üzere beş günlük seminer için memleketime geldim. Proje ile Nevşehir ilindeki tüm öğretmenler alanları bazında öğrencilerde üst düşünme becerilerini geliştirici sınıf içi eğitimler planlamaları ve bu becerileri ölçen sorular ile sınavlar yapmaları koşunda bilgi ve becerilerinin artırılması planlanmıştır. Eğitimin niteliğini artırmak için Nevşehir ili eğitim camiası bir bütün olarak eğitim seferberliği içinde olmaları umut vericidir. Başta Nevşehir Milli Eğitim İl Müdürümüz Osman Şimşek Bey olmak üzere, ARGE ekibinin özverili çalışmalarını ve öğretmenlerimizi takdirle karşıladığını belirtti. Nevşehir’de bu çalışmayı yürüten Dr. Nurcan Ateşok Deveci Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve ARGE birimi çalışanlarına teşekkürlerini iletti. 
Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, eğitimin sonunda yaptığı konuşmada hızla değişen ve gelişen dünyamızda, eğitim sistemimiz etkin düşünebilen, öğrenmeyi ve öğretmeyi bilen, üretken bireyler yetiştirmeyi gerçekleştirdiği ölçüde başarılı olacaktır. Olgusal bir soru, öğrencileri anımsamaya ve ezberlemeye yöneltirken üst düzey düşünme gerektiren bir soru, öğrencileri bilgilerini kullanmaya ve onlarla etkili bir biçimde düşünmeye yönlendirir. Bu nedenle eğitim ortamlarında kullanılan üst düzey sorularla eğitimin niteliğinin artıracağına dikkat çekti. 
Beş gün süren eğitim öğretmenlerin alanlarına göre grup çalışması yaparak hazırladıkları soruların sunumların yapılması ve değerlendirilmesinin ardından,  sertifika töreniyle sona erdi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.