banner461
banner195

87 Kardelenli Öğrencinin 74 Üniversiteli

2016 ÖSYS sonuçlarına göre 87 öğrencisinin 74’ üne üniversite kazandırma başarısını gösteren Kardelen Eğitim Kurumlar LYS ve YGS de onlarca derecenin yanında Nevşehir Birinciliği ve Türkiye 312.liği de elde etmiştir.

87 Kardelenli Öğrencinin 74 Üniversiteli
13 Ağustos 2016 Cumartesi 14:23

banner143
banner134
Eğitim öğretim de Nevşehir’in en başarılı özel okulu olan Kardelen Eğitim Kurumları, geleceğimizin doktorlarını, eczacılarını, mimar ve mühendislerini, hukukçularını, yöneticilerini ve eğitimcilerini yetiştiriyor.
Bünyesinde barındırdığı Fen ve Anadolu liselerinden toplamda 87 öğrenci üniversite sınavına girmiş ve bu öğrencilerin 74’ü Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinin tıp, hukuk, eczacılık, mimarlık ve mühendislik, reklamcılık, moda tasarımı, sivil havacılık ve öğretmenlik gibi daha birçok gözde bölümleri kazanma başarısı göstermiştir. Aynı zaman da birçok öğrencimizin de LYS’ de çok iyi puan almasına rağmen ideallerinde olan bölümlere yerleşebilme arzusunda olduğu için tercih yapmamıştır. Üniversiteye yerleştirme de %90’lık, üniversite kazandırabilecek puanı aldırma da ise %100 lük bir başarı gösteren Kardelen Eğitim Kurumları sahip olduğu tecrübeli öğretmen ve idare kadrosu ile başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.
Alanında uzman, güçlü öğretmen kadrosu ile Nevşehir’in en iyi kadrosuna sahip olan Kardelen Eğitim Kurumları son yıllardaki TEOG, YGS, LYS sınavlarında Nevşehir birinciliklerinin yanında onlarca Türkiye derecesi de elde ederek hem bireysel başarı hem de kitlesel bir başarı elde etmiştir.
Elde edilen bu büyük başarıya dahil bir açıklamada bulunan Kardelen Eğitim Kurumları Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel MERT açıklamasında: ‘’Canla başla çalışıp böylesine gurur duyulacak bir başarıyı mimar eden değerli öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve bizlere desteğini sürekli olarak hissettiren değerli velilerimize teşekkürlerimizi sunar, üniversite yerleştirmelerindeki muhteşem başarıdan dolayı da Kardelen Ailemizi kutlarım’’ dedi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.