banner461
banner195

Acıgöl'de Akıllara Durgunluk Veren Yatırım

Acıgöl ilçesine yapımına başlanan Entegre Devlet Hastanesi'nin yapım bedelini ve yatak sayısını eleştiren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, projenin adeta milli servete kastettiğini vurguladı.

Acıgöl'de Akıllara Durgunluk Veren Yatırım
08 Mart 2016 Salı 15:13

banner143
banner134

Acıgöl ilçesinde daha önce faaliyet gösteren otuz yataklı devlet hastanesinin kapatılarak 4 trilyon bedel ile 5 yataklı yeni devlet hastanesi yapılmasını eleştiren Mustafa Uğur; "Acıgöl ilçesinde daha önce faaliyet gösteren otuz yataklı devlet hastanesi çeşitli sebeplerle kapatılarak aynı bina 1,5 trilyon harcanarak okula dönüştürüldü ardından ilçeye 4 trilyon bütçeli 5 yataklı entegre devlet hastanesi yapımına başlandı. Milli servetimize kastedercesine uygulamaya konan bu projeye yetkililer neden sessiz kalmaktadır" diyerek öncelikle Nevşehir milletvekillerine ve tüm yetkililere seslendi.
 
Uğur; "Dünya'nın neresinde 30 yataklı bir hastane kapatılarak üstüne 4 trilyon harcanarak 5 yataklı devlet hastanesi yapılır böyle saçma bir uygulamanın kabul edilebilirliliği yoktur. Yeni hastanenin 4 trilyonluk bütçesi baz alınırsa neredeyse her yatak için 1 trilyon para harcanmaktadır bu müsrifliktir" diye konuştu.
 
Projeyi konunun uzmanlarıyla birlikte bizzat yerinde incelediğini belirten Uğur, Acıgöl ilçesinde yaşayan vatandaşların da bu projeye kızgın olduklarını belirterek milletvekillerinin ilimize yapılacak projelerde öncelikle milli iradenin sesini dinlemesi gerektiğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
selım - 3 yıl önce
çok haklı hatta çok çok haklı
Avatar
ismail - 3 yıl önce
Ner den para yeriz diye onun hesabında bilememisler 0 yataklı olsydı oyatak yesinler
Avatar
Bilmiyorsan Öğren - 3 yıl önce
Acıgöl'e 90'lıl yıllarda Hastane yaptırma derneği tarafından vatandaşlardan toplanan hayırlarla önce 75 yataklı daha sonra 30 yataklıya düşürülmek suretiyle yapılan hastane derneğe aitti ve sağlık bakanlığına dahi devredilmedi. Hastane açıldı ancak çalışmadı. 3 -5 yıl acil sağlık hizmeti verildi ve o koca bina dökülmeye başladı. Acıgöl coğrafi konumu itibariyle Nevşehire 20 kayseriye 100 km. Nüfusu ilçe merkezi 6000, ilçe geneli 19000 dir. böyle bir nüfusla ve en yakın fakülte hastenesi 100 km. olunca bu hastane çalışırma Allah aşkına. siyaset yapmamak lazım. O bina eğitim alanında değerlendirilde ve okul yapıldı. yani boşa gitmedi yapılan masraflar. Yeni yapılan hastane binası da devletin türkiyede her ilçeye yapmış olduğu tip hastanelerden biri. Sayın sendika başkanım size burdan siyaset çıkmaz. Öğren öyle konuş.
Misafir Avatar
ekoll - 3 yıl önce @Bilmiyorsan Öğren
hangı çagdasın 5 kışılık hastanemı kalmş bu zaman da
Avatar
Ercan - 3 yıl önce
Yapılan işin kötüsü olmaz