banner461
banner195

Acıgöl’den Büyük Başarı

Bu benim eserim projeleri bölge serisinde ilimizi temsilen 4 proje ile katılan Acıgöl ilçesi büyük bir başarıya daha imza atarak bölgemizi ve ilimizi Ankara da Tatlarin Ortaokulunun Akıllı Borcam projesi ile temsil edecek.

Acıgöl’den Büyük Başarı
15 Nisan 2013 Pazartesi 09:59

banner143
banner134

 Bu Benim Eserim projesinin ilköğretim matematik ve fen bilimleri alanlarında Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Aksaray ve Niğde illerinden öğrencilerin yaptığı toplam 2033 proje içerisinden seçilen 101 proje yarıştı. Ödül töreninde matematik, fen bilimleri dalında Kayseri 3, Yozgat 3, Nevşehir 2, Niğde1 ve Aksaray 1 birincilik aldılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat ULUER, Nevşehir e ait 2 projeden birinin Acıgöl e ait olmasının ilçemizin adını bilim ve proje çalışmalarında daha sık duyurduğunu bölgemizi temsil edecek olan projenin Tatlarin Ortaokulundan çıkmış olmasının ise ayrıca takdir edilmesi gereken bir başarı olduğunu ifade etti. 2033 projenin Bilim sanat merkezleri, özel okullar ve 7 ilin en güzide okullarının katılımı ile olduğunu ve bu okullar içerisinden sıyrılıp Ankara da yapılacak Türkiye finaline bölgemiz adına katılmak çok önemli bir başarıdır. Bu başarıda emeği geçen öğrencimiz Elanur CİNGİ’yi Matematik Öğretmeni Saniye BEKTAŞ’ı yöneticilerimizi ve ilçemizden proje başvurusu yapan bütün öğretmen ve öğrencilerimi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. dedi.

Uluer, danışman öğretmenimiz Saniye BEKTAŞ’a ve öğrencimiz Elanur CİNGİ’ye 7-9 Mayıs da Ankara´da yapılacak Türkiye finalinde bölgemizi temsil edeceklerinden dolayı başarılar diledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.