banner461

Altınyıldız Anaokulunda Akıl Oyunları Buluşması

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu, bu kez de öğrenci ve velilerini Akıl Oyunları Şenliği’nde buluşturdu. Veli, öğrenci ve öğretmenlerimiz bireysel ve grup zeka oyunlarıyla yarışarak eğlenceli bir gün geçirdiler.

banner503
Altınyıldız Anaokulunda Akıl Oyunları Buluşması
06 Kasım 2019 Çarşamba 15:39

banner143
banner134

Programımız Akıl oyunları öğretmenimizin sunumuyla başladı. Velilerimiz aileleriyle işitsel, görsel zeka oyunları yarışmaları ile eğlenmenin tadına varırken, okulumuzda fit beyin atölyesinde uygulanan Akıl oyunları dersini yakından tanıma fırsatı buldular.

Saygıdeğer velilerimiz zihin oyunları sergimizle hem şaşırdılar, hem beyin egzersizi yaptılar. Akıl oyunları sadece planlama, organizasyon, dikkat, odaklanma, ayırt etme, öngörü, vb. gibi zihinsel becerileri geliştirmekle kalmamaktadır. Aynı zamanda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme, azim, empati, direnme, mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili faktörleri kazanmamızı da sağlar.

Akıl oyunları aile bireylerinin yalnızlaştığı çağımızda aile bağlarının kuvvetlenmesine de yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme, azim, empati, direnme, mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili özellikleri kazanmamızı sağlar.

Program sonunda öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim edildi. Velilerimizin çocukluk oyuncaklarıyla öğrencilerimizi tanıştırarak günü tatlandırdık. Günün anısı olarak aile bireylerimizin isimlerini kaligrafi sanatı ile taçlandırdık.
Şenliğimize katılan velilerimize, şenlikte emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.