banner461
banner195

Altınyıldız Anaokulunda Öğrenciler kodlamayla geleceğe hazırlanıyor

Altınyıldız Anaokulunda Robotik Kodlama Dersinde Çalışmalar Devam Ediyor, Çocuklarımız Eğlenerek Öğreniyor.

Altınyıldız Anaokulunda Öğrenciler kodlamayla geleceğe hazırlanıyor
06 Aralık 2018 Perşembe 16:55

banner143
banner134

Altınyıldız Anaokulunda Robotik Kodlama Dersinde Çalışmalar Devam Ediyor, Çocuklarımız Eğlenerek Öğreniyor.
 Özel Altınyıldız Anaokulu kodlama derslerinde öğrenciler, Cubetto Robot ile komut vermeyi öğrendikten sonra Lego Boost ile parmak izi ve kimlik tanımlama çalışmalarını eğlenerek öğrenmeye devam ediyorlar.

GELECEĞE ROBOTİK VE KODLAMA EĞİTİMİYLE HAZIRLANIYORUZ!
Nevşehir Özel Altınyıldız Anaokulu, yine farkını ortaya koyarak 2018-2019 öğretim yılında bir ilke daha imza atmıştı.Yeni dönemde alanında uzman eğitimcilerimiz ile kodlama ve robotik dersleri anaokulu öğrencilerine erken yaşta tanıştırmayı amaçlamaktadır..
Okul öncesi çocuklarımıza özel hazırlanmış eğlenerek öğrenme ilkesi gözetilerek oyun destekli robotik kodlama eğitimi ile çocuklar hayallerini kurdukları sevimli robotlar tasarlayabilecekler. Kendi hayal ettikleri robot figürlerini tasarlarken bilişim dünyasının dili olan kodlama yapmayı öğrenecekler. Altınyıldızlı öğrenciler robotik ve kodlama eğitimi ile birlikte teknolojiyi üreten bireyler olacaklar. 
Bu ders ile çocuklarımızın aritmetik ve problem becerisi geliştirme, çok boyutlu düşünme, görsel algı, matematik ve zekâ düzeyinin gelişmesinde olumlu etkiler sağlama bilincini erken yaşta kazanmalarını hedeflemekteyiz.
Robotik ve Kodlama eğitimi derslerimiz Anaokulumuzun bütün sınıflarında devam ederken, öğrencilerimiz komut vererek, parmak izi ve kimlik tanımlama çalışmaları yapmaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.