banner461
banner195

Altınyıldız Baharla Yenileniyor

Altınyıldız Kolejinde her yıl olduğu gibi bu yıl da okul kampüsünde yeni düzenlemeler yapılıyor.

Altınyıldız Baharla Yenileniyor
13 Nisan 2016 Çarşamba 11:20

banner143
Altınyıldız Baharla Yenileniyor
İlgili Galeriye Git
banner134
Altınyıldız Kolejinde her yıl olduğu gibi bu yıl da okul kampüsünde yeni düzenlemeler yapılıyor. Kreş,Anaokulu,İlkokul,ortaokul ve 4 Lisenin bulunduğu Altınyıldız Eğitim Kurumları Kampüsü göz kamaştırıyor.
Okul ormanına yeni ağaçlar dikilirken, mevcut ağaçların bakımı titizlikle yapılıyor.
2002 yılında çekilen bir fotoğrafta tek büyük bir ağacın olmadığı bahçede bugün dev ağaçlar yükseliyor.
Öğrenciler kuş sesleriyle,şehrin gürültüsünden uzak, doğayla iç içe öğrenim görmekten çok mutlular.
Baharla birlikte okul bahçesi düzenlenirken, korumalı bahçe duvarları,kaldırım taşları boyanıyor.Bu mükemmel kampüste güvenlik en üst düzeyde sağlanıyor.
Okul görevlileri tarafından giriş çıkışlar denetlenirken, 24 saat kamera güvenlik sistemi ile kampüste sürekli kontrol sağlanıyor.
Heryönüyle Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji’ni Nevşehir’e kuran okul kurucularını,bu eğitim kurumlarını Türkiye’nin zirvesine taşıyan yönetici kadrosunu,öğretmenleri,velileri ve öğrencileri kutluyoruz.
                           
ALTINYILDIZ OKUL ORMANI HAKKINDA BİLGİ
          
Hizmete girdiği 1998 yılında okul bahçesinde tek bir ağacın olmadığı kolejin bahçesinde ve ağaçlandırma alanında yüzlerce çam ağacı ve değişik türlerde ağaçlar büyüyor.
Öğrenciler, öğretmenler ve personeller tarafından büyük bir özenle yetiştirilen
Altınyıldız Koleji Okul Ormanı öğrencilerde çevre bilincinin oluşmasına da büyük katkı sağlıyor.
Altınyıldız Koleji Okul Bahçesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Türkiye'nin En İyi Görünümlü ve Bakımlı Okul Bahçeleri “ arasında seçilmişti.
Altınyıldız Eğitim Kurumları Okul Kampüsünde oyun bahçeleri, dinlenme kamelyaları, görsel sanatlar çalışmalarının sergilendiği duvar resimleri yer almaktadır. Okul Ormanının tepesinde Milli birliğimizin ve  bağımsızlığımızın sembolü olan Türk Bayrağı dalgalanmaktadır.
Yalnızca dört duvar arasında eğitim yapmayan, öğrencilerini çevreyle uyum içerisinde yetiştiren Altınyıldız Koleji’nde her öğrenciye bir fidan diktiriliyor.
40.000 m2 lik bir alanda hizmet veren Kolejimizde dikilen ağaçların bakımına da büyük titizlik gösteriliyor.
Nevşehir’de ilk kez Yeşil Bayrak – Eko Okul Ödülünü kazanan Altınyıldız Koleji; gelecek nesillere daha iyi bir Nevşehir, daha iyi bir Kapadokya, daha iyi bir Türkiye ve daha iyi bir Dünya mirası bırakmayı hedeflemektedir.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.