banner177
banner195

Altınyıldız Eğitim Kurumlarında Muhteşem Açılış.

Özel Altınyıldız Liseleri ve Özel Altınyıldız İlköğretim Okulu Düzenlenen törenlerle yeni Eğitim- Öğretim yılına merhaba dedi.

 Altınyıldız Eğitim Kurumlarında Muhteşem Açılış.

banner143
ALTINYILDIZ EĞİTİM KURUMLARINDA MUHTEŞEM AÇILIŞ.
İlgili Galeriye Git
banner134

ÖZEL ALTINYILDIZ LİSELERİ VE ÖZEL ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU DÜZENLENEN TÖRENLERLE YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA MERHABA DEDİ.

                                

ÖZEL ALTINYILDIZ LİSELERİ AÇILIŞ TÖRENİ

 

         Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Programda Özel Altınyıldız Liseleri 9. Sınıflarına 12. Sınıflarından hoş geldiniz denilerek, çiçek takdim edildi.

Özel Altınyıldız Liselerine bu yıl kayıt olan iki yüzü aşkın öğrenci bu sıcak karşılama nedeniyle çok mutlu oldu.

Programda Özel Altınyıldız Liselerinin Üniversite ve diğer başarıları hakkında bilgiler verildi,

         Altınyıldız Koleji yöneticilerinden Türkan YAVUZ konuşmasının ardından 

Üniversite Sınavlarında Nevşehir ve Türkiye Derecelerini kazanan öğrencileri anons edildi.

 

Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji 2013-2014 eğitim-öğretim yılında kazandığı başarılar ile yine Nevşehir’in ve Türkiye’nin gururu olmuştur.

2014 Üniversite Yerleştirme Sonuçlarında;

Beyza PAŞAOĞLU                               Koç Üniversitesi Elektrik –Elektronik Mühendisliği(ing)

Gizem Zeynep GÜLMÜŞ                       Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi

Rümeysa AYSİN                                  Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi

FATMA nİHAN SELÇUK                        19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi

Zahit Furkan YORGANCI                       Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi

Anıl Koray ÜNNÜ                                 Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi

Abdülbaki İLTAŞ                                 Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi

Tuğçe Nazik KAÇAR                             İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi

Celil ORMAN                                        KTÜ Tıp Fakültesi

Batuhan SANER                                   Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hicran Merve DEMİRTAŞ                      Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği

Elif Beril ÖZDEMİR                               100.Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği

İldeniz ÖZTÜRK                                    ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği(ing)

Gökçe GÜR                                         ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği(ing)

Özgür UYAR                                        ODTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliği(ing)

Merve ATLIOĞLU                                 ODTÜ Kimya Mühendisliği(ing)

Alperen KOZAN                                   İTÜ Makine Mühendisliği

Buse CİNGÖZ                                      İTÜ İmalat Mühendisliği

FERİD KIRCI                                        İTÜ Tekstil Mühendisliği (ing)

İlke AL                                                 Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği(ing)

İbrahim YILMAZ                                   Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği

Şahika ERDOĞMUŞ                             Niğde Üniversitesi Mimarlık

Meltem GÜNER                                    İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık

Burak Kaan SAKAR                              İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Sena DURU                                         Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Cansu ALBAYRAK                               Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Damla Asena ÖZKARA             İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Deniz YİR                                            Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Mehmet AÇIKGÖZ                                Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi

İpek UYGUN                                        Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Şevket Murat TOPAÇ                            Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi(ing)

Reyhan ORAL                                      Erciyes Üniversitesi Beslenme Diyetetik

İlayda Şahin                                         Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beslenme Diyetetik

 

      Bölümlerini kazanmışlardır öğrencilerimizi kutlarız.

    

 

2014 LYS Sonuçlarına göre ; 9 Tıp, 2 Diş Hekimliği,8 Hukuk,40 Mühendislik-Mimarlık 12 Kamu-İşletme-İktisat,3 Eğitim Fakültesi,3 Beslenme Diyetetik  Fizyoterapi ve 19 Diğer fakülteler olmak üzere 96 Altınyıldızlı Üniversiteli olmuştur.13 Yılda 768 öğrencimiz Türkiye’nin en iyi Üniversitelerine yerleşmişlerdir.

 

2014 TEOG sonuçlarına göre  Nevşehir 1.liği, 2014 YGS Nevşehir 1. liği, 2014 LYS Nevşehir 1. liği, derecelerini Altınyıldız Koleji öğrencileri kazanmıştır.

            Altınyıldız Eğitim Kurumları kitlesel ve bireysel başarıda her zaman Nevşehir’in gözdesi olmuştur.

 

 

       2014 TEOG Sonuçlarına göre  öğrencilerimizden:

           

    1

AYŞE KAFALI

492,86

2

İSMET BUĞRA ÖZLER

492,65

3

HAZAL GÜVENKAYA

491,60

4

MERT KOZAN

490,76

5

BANU NUR ISINMIŞ

490,47

6

BİLGE SU ŞAHİNER

489,60

7

BELİNAY ÜNLÜ

489,49

8

AHMET FATİH AKCAN

488,63

9

SERHAT DEMİR

487,75

10

MELİKE BÜŞRA BAŞTUĞ

487,52

11

FİLİZ KAHİRE

486,49

12

MEHMET İLBAĞI

486,32

13

AHMET CİHAN

485,54

14

KAZIM HAKAN ÇAKICI

485,33

            ve daha niceleri.......

 

Puan alarak Altınyıldız Liselerini tercih etmişlerdir kendilerini kutluyoruz.

           

            Özel Altınyıldız Eğitim kurumları “ Yılın Kaliteli Ekibi” yarışmasında Nevşehir 1. Si olmuştur. Ayrıca uluslar arası “EKO Okullar Programı” kapsamında yapılan yarışmada Özel Altınyıldız Koleji “ Yeşil Bayrak” ödülü alarak Nevşehir’de ilk ve tek uluslar arası çevre ödüllü okul olmuştur.Özel Altınyıldız Koleji Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre yine Nevşehir’in en başarılı özel okulu olmuştur.Altınyıldız Trafik Timi Trafik Olimpiyatlarında Türkiye 3.lüğü derecesini kazanmışlardır. Ayrıca 2014 Dünya Boks şampiyonasında öğrencimiz ESRA YILDIZ Dünya 2.si olmuştur.

Ve yine 2014 Ağustos ayında Çin’de yapılan Olimpiyatlarda öğrencimiz Esra Yıldız Dünya 3.sü olmuştur. 

            2013-2014 eğitim-öğretim yılında yapılan “satranç turnuvasında” il 1. liği, 2.liği ve 3.lüğü; basketbol müsabakalarında Türkiye yarı finalistliği, il 1. liği ve 2. liği; resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında Nevşehir 1. liği yine Özel Altınyıldız Koleji’nin olmuştur. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyoruz.

     

İlköğretim 8. Sınıftan mezun olarak Özel Altınyıldız Fen Lisesi, Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi ve Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini  tercih eden en yüksek puanı alan öğrencilerimizi plaketlerini almak üzere alkışlarımızla davet ediyorum.

 

 FEN LİSESİ

    1

AYŞE KAFALI

  492,86

2

İSMET BUĞRA ÖZLER

  492,65

3

HAZAL GÜVENKAYA

491,60

            Öğrencilerin ödülleri Genel Müdür Serhat İĞDECİ tarafından verildi.

ANADOLU LİSESİ

    1      Elif DABANLI                                        474,39

    2      Fatmanur OLGUN                                              462,00

    3        İnci ALTUN                                                    460,00

 

Öğrencilerin ödülleri Okul Müdürü Özkan KILINÇ tarafından verildi.

 

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

    1      Furkan ARIK                                            358,50

    2     Zeynep Yağmur KARACA                    358,31

    3     Hatice İLHAN                                     357,21

         

 

Öğrencilerin ödülleri Müdür Yardımcısı  Türkan YAVUZ  tarafından verildi.Yapılan Törenin ardından Özel Altınyıldız Liselerinde ilk ders başladı.

                   

ÖZEL ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA

İLKÖĞRETİM HAFTASI  VE AÇILIŞ TÖRENİ

              Yeni ders yılı açılışı Altınyıldız İlköğretim Kurumlarında Törenlerle kutlandı.Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumunda düzenlenen törene Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp ÖZALTIN, Başkan Yardımcısı Fevzi KARACA ,Nevşehir Üniversitesi rektörü Filiz KILIÇ,öğrenci velileri , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

              Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan program 1.sınıf öğrencilerinden Aral Tan BAĞDATLI şiiri ile devam etti.

              4.sınıf öğrencilerinden Efe Kahvecinin söylettiği Andımızın ardından, Jimlastik ve Halk Oyunları gösterileri yapıldı.

             İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet ERAVCI yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek başarılı bir öğretim yılı temenni etti.

             İlkokul 1.sınıf öğrencileri Oğuz Tosun,Ceren Nihal Derik şiirler okudu.

8.sınıf öğrencisi Melike ULUKUŞ bir konuşma yaptı.

             Gülce Şenol’un şiiriyle devam program 8.sınıf öğrencilerinin 1.sınıf öğrencilerine “Hoşgeldiniz” diyerek çiçek sunmasıyla devam etti.

 

2013-2014 Öğretim Yılının Başarılarımızın Sunulması.

 

v  2014 TEOG sınavlarında, 30 öğrencimiz Türkiye’nin  %1 lik diliminde yer alarak

v  12 öğrencimiz 490 ve üzeri puan alarak

v  33 öğrencimiz 480 ve üzeri puan alarak

v  317 öğrencimiz 100 tam puan alarak

v  Okul puan ortalamalarında TEOG 586,891 ve yerleştirme esas puan 434 yerleştirme ortalama elde ederek bizleri gururlandırmışlardır.

v  2014 TEOG puan ortalamalarında yine Nevşehir 1. Olan okulumuz yerleştirme sonuçlarına göre %100 yerleştirme başarısı göstererek 77 Fen Lisesi, 40 Anadolu Lisesi kazandırmıştır.

Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

Altınyıldız Eğitim Kurumları kitlesel ve bireysel başarıda her zaman Nevşehir’in gözdesi olmuştur.

 

2014 TEOG’ta öğrencilerimizden:

 

v  Göktuğ Berber: 497 puanla Galatasaray Lisesi

v  Selenay Yıldırım: 495 puanla İstanbul Kabataş Anadolu Lisesi

v  Ahmet Selim Şeker: 495 puanla Ankara Fen Lisesi

v  Ayşe Kafalı: 492 puanla Altınyıldız Fen Lisesi

v  İsmet Buğra Özler: 492 puanla Altınyıldız Fen Lisesi

v  Talha Berkay Bozbıyık: 492 puanla İzmir Fen Lisesi

v  Fatma Nisa Eroğlu: 491 puanla İstanbul Fen Lisesi

v  Hazal Güvenkaya: 491 puanla Altınyıldız Fen Lisesi

v  Kübra Demirhan:491 puanla İstanbul Cağaloğlu Anadolu Lisesi

v  Mert Kozan:490 puanla Altınyıldız Fen Lisesi’ni kazanmıştır.

v  Banu Nur Isınmış : 490 puanla Altınyıldız Fen Lisesi                                                                                               

v  Bilge Simay  İven: 490 puanla Kayseri Fen Lisesi                                    

v  Özge Atay:489 puanla Kayseri Fen Lisesi

v  Bilgesu  Şahiner:489 puanla Altınyıldız Fen Lisesi

v  Belinay  Ünlü:489 puanla Altınyıldız Fen Lisesi               

v  Fatih Akcan:488 puanla Altınyıldız Fen Lisesi   

 

 

       Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

 

 

       Sınıf Öğretmeni Mustafa AYDALGA’nın konuşması ile program devam etmiştir.

       1.sınıf öğrencileri, sınıf öğretmenleri eşliğinde ilk gün anısına “Sınıf Hatıra Ağacı” dikerek ilk günlerini ölümsüzleştirmişlerdir.

     

                                               İLK DERS REKTÖR KILIÇ’ TAN

 

       Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumunda düzenlenen törende öğrencilere “İlk Ders” Rektör Filiz Kılıç tarafından verilmiştir.

        Prof. Dr. Filiz Kılıç bu toprakların yetiştirdiği bir bilim kadını olarak Türkiye’nin en başarılı Rektörleri arasındadır.

        Öğrencilerimizin 2 yıldır ilk dersini veren Prof. Dr. Filiz Kılıç’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

        Yapılan törenlerin ardından Altınyıldız İlköğretim Okulunda derslere başlanmıştır.

        Yeni ders yılının hayırlı uğurlu olmasını dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eğitim birci - 2 yıl önce
altın bir tablo her yıl karşımızda.başarılarının devamını dilerim.