banner461
banner195

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Tübitak Başarısı

47.Tübitak Lise öğrencileri arası Araştırma Projeleri yarışmasında Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı projeler 2 branşta İç Anadolu Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Altınyıldız  Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Tübitak Başarısı
10 Mart 2016 Perşembe 11:28

banner143
banner134
47.Tübitak Lise öğrencileri arası Araştırma Projeleri yarışmasında Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı projeler 2 branşta İç Anadolu Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazandı.
Nevşehir geneli 8 projenin bölge sergisine davet edildiği 47.Tübitak Lise öğrencileri arası Araştırma Projeleri yarışmasında, Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin Fizik ve Kimya alanlanında hazırlamış oldukları 2 proje Kayseri Bölge Yarışmasında sergilenecek.
Özel Altınyıldız Liseleri Müdürü Özkan KILINÇ yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 47.Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına okulumuz öğrencileri Fizik ve Kimya dallarında 2 Proje ile okulumuzu ve İlimizi İç Anadolu Bölge Sergisinde temsil etme hakkı kazandı.
Kayseri Bölge Yarışmasında sergilenecek projeler arasından seçilecek bölge birincileri 2016 Mayıs ayı içinde Ankara’da Türkiye Finallerine gitmeye hak  kazanacaklardır.
2011-2012-2013-2014-2015 tarihlerinde de Özel Altınyıldız Lisesi Öğrencilerinin Kimya,Tarih,Fizik branşlarında TÜBİTAK Türkiye 1., 2., 3.lükleri,Türkiye Finalistliği ve Bölge birincilikleri bulunmaktadır. TÜBİTAK Projeleri hazırlamak Altınyıldız Kolejinde gelenek haline gelmiştir.
 
47.Tübitak Lise öğrencileri arası Araştırma Projeleri yarışmasında okulumuzu ve ilimizi temsil decek olan öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz." dedi.
 
2016 YILI ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI
BÖLGE SERGİSİNE DAVET EDİLEN PROJELER
NO ÖĞRENCİ DANIŞMAN ÖĞRETMEN OKULU PROJE ADI ALANI
1 SAMET YİĞİT GÜNAY ORHAN GÜNDÜZ NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ RADYO DALGALARINDAN SONSUZ ENERJİ FİZİK
EMİR TEKİN OSMANOĞLU
2 RUMEYSA ERSU CANAN IRMAK NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ ARABA CAMLARININ KARDAN VE BUZLANMADAN GÖRÜŞÜMÜZÜ
ENGELLEMESİNİ ÖNLEMEK İÇİN ETİLEN GLİKOLLÜ CAM FİLMİ
ÜRETİLMESİ
KİMYA
HAMZA MERT DEMİRATAN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.