banner461
banner195

Altınyıldız İlköğretim Kurumuna 2.Kez Yeşil Bayrak

Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumuna  2.Kez Yeşil Bayrak
01 Haziran 2015 Pazartesi 16:31

banner143
Altınyıldız İlköğretim Kurumuna  2.Kez Yeşil Bayrak
İlgili Galeriye Git
banner134
Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır.

Programa üye okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar.Eko-okul faaliyetleri ülkemizde TÜRÇEV(Türkiye Çevre Vakfı) tarafından koordine edilir.

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu,  ülkemizde nitelikli çevre çalışmaları yapan seçkin  eko-okullardan birisidir.Eko –okul programının 4.yılında olan okulumuz; ilk 2 yıl ÇÖP ATIK, ikinci 2 yıl ise BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK konularını çalışmıştır.Her iki yılda bir, yapılan çevre çalışmaları ile okullar YEŞİL BAYRAK  ödül sürecine başvuru yaparlar.Okulumuz bu eğitim-öğretim yılının sonunda  gerçekleştirdiği çevre etkinlikleri ile 2.kez YEŞİL BAYRAK ile  ödüllendirilmeye layık bulunmuştur.

30 Mayıs 2014 Cuma günü Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Ödül törenine Okulumuz Eko-okul çalışmaları koordinatör öğretmeni Vesile DEĞERLİER katılmıştır.Eskişehir Vali Yardımcısı,Tepebaşı Belediye Başkanı,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve TÜRÇEV Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan protokol mensuplarının da katıldığı ve konuşmalarını yaptığı ödül töreninde 216 okul Yeşil Bayrak  ile ödüllendirilmiştir. İlimize 2 yıl önce ilk kez Yeşil Bayrak kazandıran ve bu eğitim-öğretim yılı sonunda 2.kez YEŞİL BAYRAK alma başarısı gösteren okulumuz ” Eko-Tim”i 6-B sınıfı öğrencilerini, koordinatör öğretmenimizi ve Eko-okul faaliyetlerinde emek sarfeden herkesi kutluyor,başarılarımızın devamını diliyoruz…


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.