banner461
banner195

Altınyıldız İlköğretim Kurumuna Giriş ve Bursluluk Sınavı

Altınyıldız İlköğretim Kurumuna Giriş ve Bursluluk sınavları 12-13 OCAK 2019  tarihlerinde yapılacaktır.Dereceye giren öğrenciler Altınyıldız İlköğretim Kurumunda ücretsiz öğrenim görme hakkı kazanacaktır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumuna Giriş ve Bursluluk Sınavı
08 Ocak 2019 Salı 11:07

banner143
banner134

İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 60 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur.Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.  

Mezun ettiği 887 Öğrencisini Fen Lisesine, 647 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2018-2019 LGS'den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Sınav Tarih ve Saatleri

TARİH

SINIF

SAAT

12 OCAK 2019 CUMARTESİ

4. Sınıflar

10.00

12 OCAK 2019 CUMARTESİ

5. Sınıflar

14.00

13 OCAK 2019 PAZAR

6 ve 7.Sınıflar

10.00

2019-2020 Eğitim -Öğretim yılı için Altınyıldız İlköğretim Kurumu Kayıt Kabul Komisyonu tarafından alınan kararlara göre

KAYIT BİLGİ NOTU

*1.sınıflarımıza öğrenci kayıtları,başvuru sırası ve olgunluk test sonuçlarına göre yapılacaktır.

*2,3 ve 4.sınıflarımıza öğrenci kayıtları mülakatla yapılacaktır.

*5.sınıflarımıza Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş sınavlarına katılan 4.sınıflarda ilk 400’e girmeyi başaran öğrenciler arasından başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır.

*6,7 ve 8. sınıflarımıza Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş sınavlarına katılan 5,6ve 7.sınıflarda ilk 250’e girmeyi başaran öğrenciler arasından başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır.

SINAV BİLGİ NOTU

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş Sınavı ücretsiz olacaktır ve katılmak isteyen öğrenciler sınav saatinden 30 dakika önce öğrenci kimliği veya nüfus cüzdanı ile birlikte Altınyıldız İlköğretim Kurumunda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınavlarda 1.dönem sonuna kadar olan kazanımlardan soru sorulacak olup Türkçe,Matematik ,Fen Bilimleri,Sosyal Bilgiler ,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce dersleri yer alacaktır.Yapılacak bütün sınavlarda 3 yanlış cevap , 1 doğru cevabı götürecektir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda öğrenim görmek isteyen ve sınavlara katılacak olan tüm öğrencilere başarılar dileriz.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu

Türkiye’nin Eğitimdeki Gururu

Bir Kolejden Çok Daha Fazlası


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.