banner461
banner195

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda Müzik Etkinliği

Eğitim sadece dört duvar arasında olan bir şey değildir. Öğrencilerimiz; olanak ve destekler dâhilinde soysal, kültürel ve anma etkinliklerine de katılmaktan büyük haz duyuyorlar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda Müzik Etkinliği
28 Mayıs 2014 Çarşamba 10:30

banner143
banner134

  Eğitim sadece dört duvar arasında olan bir şey değildir. Öğrencilerimiz;  olanak   ve destekler dâhilinde soysal, kültürel ve anma etkinliklerine  de katılmaktan büyük haz duyuyorlar.

Özel Altın Yıldız Koleji,  daha önce birçok etkinlik düzenlemiştir. Kültürel   derslerin yanı sıra sanatsal etkinlilere de okulumuz yer vermektedir.

Müzik öğretmeni olarak, öğrencilerimin her tür müziği dinlemelerini öneriyorum.   Zamanı gelince kendilerine uygun  müziği seçeceklerini de biliyorum.

Memleketini seven,  ulusal değerlerine sahip çıkan, kültürünü tanıyan bireyler yetiştirmeyi kendine ilke edinen okulumuz da bu konuda beni yalnız bırakmadı.

Türk halk kültürü ve mirasının mihenk taşı olan ünlü ozanımız Neşet Ertaş’ı anma etkinliğinde de desteklerini esirgemedi.

23/05/2014 tarihinde  25 Eylül 2012’de yitirdiğimiz Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın  türkülerinden oluşan bir  müzik dinletisi sunduk öğrencilerimize. Bu  dinletiden de olumlu  geri dönüşümler aldım.

24/05/2014 tarihinde’de   öğrencilerin ilgi duyduğu POP ve ROCK müziklerinden oluşan bir dinleti sunduk 8. Sınıf öğrencileriyle.

Bu müziklerde öğrencilerimiz bir yılın stresini attılar, hoşça vakit geçirdiler.

Gelecek yıllarda  bu tür etkinliklerimizin daha da çoğalacağına inanıyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.