banner461
banner195

Altınyıldız Koleji, 10 Kasım İl Programı Büyük Beğeni Topladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Nevşehir’de düzenlenen törenlerle anıldı.

Altınyıldız Koleji, 10 Kasım İl Programı Büyük Beğeni Topladı
10 Kasım 2017 Cuma 12:54

banner143
banner134
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Nevşehir’de düzenlenen törenlerle anıldı.

Atatürk Anıtına, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından çelenklerinin konulması ile başlayan tören, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05’de, çalan siren eşliğinde  iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Atatürk Anıtı’ndaki bayraklar yarıya indirildi.

 İstiklal Marşının söylenmesi ile bu alandaki tören sona ererken, Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma programı, Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ nde devam etti.

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki 10 Kasım Atatürk’ü anma programında Özel Altınyıldız Koleji tarafından hazırlanan ‘Atatürk’ konulu fotoğraf sergisi, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Belediye Başkanı Hasan Ünver, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşad Şahin, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve davetlilerin katıldığı  törenle açıldı.

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve AK Parti  Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Kurmay Albay Yüksel Yiğit, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay’un yanı sıra çok sayıda daire ve okul müdürü, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı,  ilk olarak Atatürk için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Özel Altınyıldız Koleji Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Aykut Değerlier,  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmasının ardından  Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokullar arası şiir ve liselerarası kompozisyon yarışmasında il birinciliğini kazanan öğrenciler;
İlkokul öğrencileri arası şiir yarışması 1.si 20 Temmuz İlkokulundan Elif Pamukçu, Ortaokul öğrencileri arası şiir yarışması 1.si Özel Altınyıldız Ortaokulundan Elif Sudem Birgül, Lise öğrencileri arası Kompozisyon yarışması 1.si Özel Altınyıldız Koleji’nden Muhammet Ali Şahin yazdıkları eserleri seslendirdiler.

Özel Altınyıldız Koleji tarafından hazırlanan 10 Kasım Atatürk’ü anma programı, öğrenciler tarafından Atatürk Oratoryosu sahnelendi. Oratoryo ile birlikte  engellilere duyulan saygının nişanesi olarak Özel Altınyıldız Fen Lisesi Öğrencisi Nazar Öztaş tarafından işaret dili ile oratoryoya eşlik etmiştir. 

Altınyıldız Koleji Atatürk Oratoryosu baştan sona izleyenleri büyüledi .Şiirler şarkılar,türküler,marşlar ve özlü sözlerle izleyicileri duygu seline kaptıran gösteride Türk Kurtuluş Savaşını ve Büyük Önder Atatürk’ü,şehitleri,gazileri bir kez daha andık.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokullar arası şiir ve liselerarası kompozisyon yarışmasında il birinciliğini kazanan öğrencilere Vali İlhami Aktaş ,Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Belediye Başkanı Hasan Ünver’in hediyelerini takdim ettiler.

Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde ülkemize ve milletimize yön veren liderlerimizi ve devlet büyüklerimizi unutmadığımızı belirtmek istiyorum.Bizler Peygamberimizi Hz.Ali’yi unutmadık;Bilge Kağan’ı;Alparaslan’ı, Fatih’i,Kanuni’ni unutmadık;Nene Hatun’u,Seyit Onbaşı’yı, Sütçü İmam’ı,Yarbay Hasan Bey’i ,Fethi Sekin’i, Ömer Halisdemir’i unutmak mümkün mü?

15 Temmuz gecesi ihanet edenleri ve bu ihanet çetelerine destek veren iç ve dış mihrakları da unutmadık…
Kurtuluş Savaşı’nda ve vatan savunmasında canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi,gazilerimizi unutmadık unutmayacağız..
Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor,gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Bugün, yurdumuzun en ücra köşesinde ve Dünya’nın çeşitli ülkelerinde Türkiye Cumhuriyetini temsil ederek ,Türk Milletine ve insanlığa fedakarca hizmet eden isimsiz kahramanlarımızı minnet duygularıyla selamlıyoruz.

Atatürk’üm kurduğun Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır.

Rahat uyu Atam kurduğun Cumhuriyet emin ellerde….
Geleceğe umutla bakan Cumhuriyet gençleri “ Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa” Marşına Türk bayraklarıyla eşlik ederek, programa katılanlara unutulmaz anlar yaşattılar.Program sonunda Nevşehir Vali İlhami Aktaş, Milletvekili,Belediye Başkanı,İl Emniyet Müdürü ve protokol mensupları Altınyıldız Koleji yönetici,öğretmen ve öğrencilerini kutladılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Burak - 11 ay önce
Helal olsun altınyıldız kolejin her önemli günlerde her birlik ver beraberliğin dayanınşmanın gerektiği günlerde en önde gördüğümüz bir okul insan görünce guru duyuyor..