banner461
banner195

Altınyıldız Koleji 2013 TÜBİTAK Proje Yarışmalarında 4 Proje İle Bölge Finalisti Oldu

Tübitak tarafından düzenlenen 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının ön değerlendirme sonuçları tamamlandı. Bölge finalisti projeler belli oldu.

Altınyıldız Koleji 2013 TÜBİTAK Proje Yarışmalarında 4 Proje İle Bölge Finalisti Oldu
01 Mart 2013 Cuma 14:27

banner143
banner134

 2011 Yılı Tübitak Liselerarası Proje Yarışması  Türkiye 1.si olan Altınyıldız Koleji,  2013 yılında da 4 proje ile Tübitak Bölge Finalisti  olmuştur. 

            Altınyıldız Liselerinden Kimya, Fizik, Biyoloji ve Tarih dallarında 4 proje Kayseri Bölgede sergilenmek üzere davet edilmiştir.  Altınyıldız Fen – Anadolu Öğetmen ve Anadolu Lisesinden öğrencilerimiz toplam 14 proje ile Tübitak Araştırma Projeleri Yarışmasına katılmışlardır. 14 projenin dağılımı ; 1 Matematik, 3 Fizik Uygulama, 1 Fizik Temel, 3 Kimya, 5 Biyoloji ve 1 Tarih projesi  şeklindedir.  Nevşehir’den 2013 Tübitak Araştırma Projeleri Yarışmasında toplam 7 proje Kayseri Bölgede sergilenmeye değer bulunmuş ve bu  7 projenin 4’ü  Altınyıldız Kolejine  aittir. Nevşehir’de  2013 yılında en çok  proje  ile bölge finalisti olan  okul  Altınyıldız Koleji olmuştur.

            Öğrenci ve öğretmenlerimiz, geliştirdikleri projeler ile Tübitak yanında MEF Araştırma Projeleri  Yarışması, INEPO  Çevre Proje Yarışmaları ve DOESEF  Uluslararası  Bilim Olimpiyatlarına da katılmışlardır.

            Tübitak Bölge sergisi 25 – 29 Mart 2013  tarihinde Kayseri  Melikşah  Üniversitesinde  yapılacaktır.  Öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

            Tübitak Araştırma Projelerinde Kayseri Bölgede sergilenmeye değer bulunan proje listesi;

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI

REHBER  ÖĞRETMEN                ADI SOYADI

PROJENİN    ADI

OKULU

DALI

ZAHİT FURKAN YORGANCI

 

HALİT KÖYBAŞI

ÖZKAN KILINÇ

 

OBEZİTEDE FİBRİNOJEN VE CRP ETKİSİNİN KARŞILAŞTIRILMASI

NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ FEN LİSESİ

 

BİYOLOJİ

 

FATİH BİLEN

 

MEHMET AKİF YILDIRIM

ORHAN GÜNDÜZ

 

KIZIL ÖTESİ BÖLGEDE IŞIK YAYAN LED KULLANARAK MADDENİN IŞIK GEÇİRGENLİĞİNİN ARTIRILMASI

NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ FEN LİSESİ

FİZİK (TEMEL)

BURAK ALEVLİ

 

İBRAHİM YILMAZ

İBRAHİM DEMİR

BİR OSMANLI ŞEHİR TESİSİ: MUŞKARA'DAN NEVŞEHİR'E

NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ

NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ FEN LİSESİ

TARİH

MELİS ÖZENMİŞ

ÖZKAN KILINÇ

KUMAŞ SIVI GEÇİRMEZLİK ÜRÜNÜ

NEVŞEHİR ÖZEL ALTINYILDIZ KOLEJİ

KİMYA

 

            Tübitak  Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projelerinin amacı ;  ortaöğretim öğrencilerinin yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak, onları bilimsel araştırma yapmaya teşvik etmektir.  Yarışmaya katılan  tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarından dolayı kutluyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nail lal - 5 yıl önce
heryıl bu okul başarılar kazanıyor.kutluyorum.gerçekten başarılılar.nevşehirin gururu olan bu okulumuzun herkese örnek olmasını diliyorum.15 yıldır nevşehirin eğitimde çehresini değiştirdiler.genel müdürlerinden lise ve ilköğretim müdürüne hepsine teşekkür ederim.
Avatar
can aslan - 5 yıl önce
kazanan ve kazanamayan projeleri hazırlayan öğrencileri kutluyorum.geçen yıllarda türkiye 1.liğinin ardından her yıl bölge dereceleri kazanıyorlar.