banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Başarıları İle Göz Kamaştırıyor

Eğitimde bir başarı geleneği ve Ekol okul olan Altınyıldız Koleji, Yeni Eğitim-Öğretim yılında Öğrencilerine Nevşehir ve Türkiye dereceleri kazandırmayı hedeflemektedir.

Altınyıldız Koleji  Başarıları İle  Göz Kamaştırıyor
26 Eylül 2013 Perşembe 17:51

banner143
banner134

 Eğitimde bir başarı geleneği ve Ekol okul olan Altınyıldız Koleji, Yeni Eğitim-Öğretim yılında Öğrencilerine  Nevşehir ve Türkiye dereceleri kazandırmayı hedeflemektedir.

        Nevşehir’in en büyük ve en başarılı okulu olan Altınyıldız Koleji, 4 farklı lise türleriyle öğrencilere başarılı bir lise öğreniminin yanı sıra,Türkiye’nin en iyi Üniversitelerini kazanabilme fırsatı da sunmaktadır.

        12’si Tıp Fakültesi (4’ü Hacettepe Tıp Fakültesi “İngilizce”)6’sı ODTÜ ve İTÜolmak üzere  toplam 110 Altınyıldızlı 2013 LYS’de Üniversiteli olmuştur.Ek yerleştirmeyle bu sayı daha da artacaktır.

        2013 YGS ve LYS’ de 10’u aşkın Nevşehir 1.liği,2.liği ve 3.lüğü kazandıran Altınyıldız Kolejinin başarıları herkesin takdirini kazandı.

        Her yıl Nevşehir dereceleri kazandırarak öğrencileriyle başarı destanları yazan Altınyıldızlılar 4 farklı lise türünde kaliteli ve çağdaş eğitim vermektedir.

        2013 SBS de Nevşehir birinciliklerini kazanarak yine 10 yıldır olduğu gibi Nevşehir 1.si okul olan Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu en çok Fen lisesi, Anadolu,Anadolu Öğretmen Lisesi kazandıran kurum oldu.

        59 Fen Lisesi ve 65 Anadolu ve Anadolu Öğretmen Lisesi kazandıran Nevşehir Özel Altınyıldız okulunun 2013 yılında düzenlenen tüm sınavlarda 1.ci olmuştur.Polis Koleji,Askeri Okullar ve SBS Sınavlarında 2013 yılı Nevşehir 1.cisi okul Altınyıldızdır.

        Altınyıldız Koleji öğrencilerinin TÜBİTAK Türkiye 1.liği,EBİKO ve UNESCO Dünya 1.likleri Spor,Şiir,Resim Komposizyon ve Proje alanlarında Ulusal ve Uluslararası kazanılan dereceler Nevşehirin ve Türkiye’nin gururu olmaktadır.

        Eğitim alanında gösterilen bu başarılar yıllar süren emek ve alınterinin sonucudur.

        2013-2014 Eğitim Öğretim yılına Altınyıldız Koleji geçmişteki başarılarının aydınlattığı yolda başı dik gururla yeni başarılara koşmaktadır.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.