banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Başarılarıyla Nevşehir’i Eğitimde Türkiye’nin Zirvesine Taşıyor

2013 Tübitak Liselerarası Proje Yarışmaları Bölge Finallerinde 2 birincilik ve 1 üçüncülük derecelerini kazanarak, Ankara finallerine katılma hakkı kazanan Altınyıldız Koleji, yeni açıklanan ulusal ve uluslararası proje yarışma sonuçlarıyla gururumuz olmaya devam ediyor.

Altınyıldız Koleji Başarılarıyla Nevşehir’i Eğitimde Türkiye’nin Zirvesine Taşıyor
01 Nisan 2013 Pazartesi 15:14

banner143
banner134

             Volvo Çevre, DOESEF  Proje, MEF Proje yarışmalarında ulusal ve uluslararası finalist olan Altınyıldız Kolejliler, Bu Benim Eserim Proje Yarışmasında da bölge finalisti oldu.

            İşte Altınyıldız Kolejlilerin  yeni başarıları ;

 

TÜBİTAK – MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI  BU BENİM ESERİM PROJE YARIŞMASINDA  ÖZEL ALTINYILDIZ ORTAOKULU 2 PROJE İLE BÖLGE FİNALİSTİ OLDU.

 

            Bu Benim Eserim Proje Yarışması kapsamında  “Bölge Bilim Kurulu” tarafından bölge sergisine Özel Altınyıldız Ortaokulundan 2 proje seçilmiştir.

            Danışmanlığını Fen Bilgisi Öğretmeni Dursun Kurt’un yaptığı Zeynep Turasan’ın hazırladığı “Bir Saniye İstiyorum”  Biyoloji Projesi ve Danışmanlığını Yahya Şahin’in yaptığı  “Altın Oranlı Köprü”  adlı  Matematik Projesini hazırlayan Mert Kozan ve Ahmet Fatih Apaydın yeni bir başarıya daha imza  atmışlardır.

            Kayseri’de düzenlenecek  bölge finallerinde  öğrencilerimize  ve  öğretmenlerimize  başarılar dileriz.             

22. ULUSLARARASI  ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASINDA

FİZİK PROJEMİZ  FİNALİST

 

            MEF  Eğitim Kurumlarının Lise öğrencileri arasında düzenlediği 22. Uluslararası  Araştırma Projeleri Yarışmasında  Danışmanlığını  Fizik Öğretmeni Orhan Gündüz’ün yaptığı Özel Altınyıldız Fen Lisesi  öğrencileri Fatih Bilen ve M. Akif Yıldırım’ın Fizik Projesi finalist olmuştur.  Proje  07 Mayıs – 10 Mayıs 2013 tarihleri arasında MEF Okullarında sergilenecektir. Projeler jüri tarafından değerlendirildikten sonra 10 Mayıs 2013 tarihinde ödül töreni yapılacaktır.

           

DOESEF  ARAŞTIRMA  PROJELERİ  YARIŞMASINDA  1 FİZİK VE  2 BİYOLOJİ OLMAK ÜZERE  3  PROJEMİZ  FİNALİST

 

            Doğanata Eğitim ve Kültür Vakfı İzmir Üniversitesi tarafından düzenlenen DOESEF Araştırma Projeleri Yarışmasında Danışmanlıklarını Cihat Yir, Mine Ünsal ve Orhan Gündüz’ün yaptığı 3 projemiz  finalist olmuştur.

            Fatma Nihan Selçuk, Reyhan Oral, Tuğçe Nazik Kaçar,  Pelin Yıldırım, Fatih Bilen ve  M. Akif Yıldırım tarafından hazırlanan  projeler  10 – 12 Nisan 2013 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek  proje  sergisinin  ardından  ödül töreni  düzenlenecektir.

           

VOLVO  ADVENTURE  ÇEVRE PROJESİ  TÜRKİYE  FİNALİSTİYİZ.

 

            Gençlerin çevre konusunda bilinlendirilmesi, farkındalığın  artırılması ve geleceğe artı değer katmak  amacıyla  2004 yılından beri düzenlenen  “Volvo Adventure Çevre Projesi” yarışmasında  Danışmanlığını Özkan Kılınç’ın yaptığı Altınyıldız Koleji öğrencilerinden Gözde İğdeci ve Esma Nur Çetin’in hazırladığı  çevre projesi  Türkiye finalisti oldu.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.