banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Eko Okullar Seminerine Katıldı

TÜRÇEV(TÜRKİYE ÇEVRE VAKFI) tarafından ulusal ve uluslar arası boyutta yürütülen Eko-Okullar programı kapsamında 22 Şubat Cumartesi günü Bursa’da " 14. Eko-Okullar Ulusal Koordinatör Öğretmenler Semineri gerçekleştirilmiştir.

Altınyıldız Koleji Eko Okullar Seminerine Katıldı
25 Şubat 2014 Salı 13:05

banner143
banner134

 TÜRÇEV(TÜRKİYE ÇEVRE VAKFI) tarafından ulusal ve uluslar arası boyutta yürütülen Eko-Okullar programı kapsamında 22 Şubat Cumartesi günü Bursa’da " 14. Eko-Okullar Ulusal Koordinatör Öğretmenler Semineri gerçekleştirilmiştir.Bursa Valisi ve Milli Eğitim müdürü gibi protokol üyelerinin,değişik illerin AR-GE birimleri başkanlarının.TAP ve ÇEVKO gibi çevreye duyarlı kuruluşların da katıldığı seminerde okulumuzu eko-okul koordinatör öğretmenimiz Vesile Değerlier temsil etmiştir.

Eko-Okullar Programı ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinirler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol alırlar. Program,okullarda ISO 14001/EMAS üzerine kurulmuş bir çevre yönetim sisteminin uygulanmasını da sağlar.


Türkiye’deki 510 tane eko-okuldan 388 tanesinin katılımcısıyla yürütülen seminerde protokol konuşmalarının ardından Uludağ ve Yıldız Teknik üniversitelerinden öğretim üyeleri Eğitimin değişik kademelerinde çevre eğitimi ve çalışmalarının ne boyutta olduğunu konuştu. konuşma yaptı

İl koordinatörlerinin, illerinde gerçekleştirilen eko okul faaliyetlerini anlatan sunumları.okul öncesi,ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için ayrı ayrı gerçekleştirilen atölye çalışmaları çok verimli geçmiştir. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.