banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Gururumuz Oldu

2013 Tübitak Liselerarası Araştırma Projeleri Yarışmasında 4 projeyle birden bölge finalisti olan Altınyıldız Kolejliler Nevşehir’in yine gururu oldu.

Altınyıldız Koleji Gururumuz Oldu
04 Mart 2013 Pazartesi 14:37

banner143
banner134

 Hazırladıkları projeleri basın toplantısı ile açıklayan Altınyıldız Lise öğrencileri ; Önceki yıllarda kazanılan Tübitak Türkiye 1.liklerinin ve okullarının kendilerini motive ettiğini belirterek, bilimsel bir yarışmada finalist olmalarından büyük mutluluk duyduklerını  söylemişlerdir.

            Altınyıldız Koleji, üniversite sınavlarında ve SBS’de hem bireysel hem de toplu başarıda Nevşehir’in en başarılı özel okulu olurken, Tübitak Araştırma Projeleri ve diğer yarışmalarda da çok başarılı sonuçlar almaktadır.

            Nevşehir’in Dünyaya Açılan Penceresi olan Altınyıldız Koleji, 3 yıldır bölge finalisti olarak Nevşehir’i temsil ediyor.

            2013 yılında 4 proje ile bölge finalisti olan Altınyıldız Koleji bu alanda Nevşehir 1.si okul  oldu.  Nevşehir’de bölge finalisti  olan  tek özel Lise  Altınyıldız  Koleji olurken, devlet okullarını da finalist proje sayısı olarak geride bıraktı.

            Tübitak yarışmalarında Nevşehir’in  en başarılı Lisesi olan Özel Altınyıldız Kolejini kutluyor, başarılarının devamını  diliyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.