banner461
banner195

ALTINYILDIZ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ HEMODİYALİZ MERKEZİNDE

Özel Altınyıldız Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri Nevşehir Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’nde tedavi gören hastaları ziyaret ettiler.

ALTINYILDIZ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ HEMODİYALİZ MERKEZİNDE
02 Kasım 2013 Cumartesi 16:10

banner143
banner134
Özel Altınyıldız Ortaokulu 5.sınıf öğrencileri Nevşehir Devlet Hastanesi Hemodiyaliz Merkezi’nde tedavi gören hastaları ziyaret ettiler.5.Sınıf larda öğrenim gören 98 öğrencisi Fen Bilimleri dersinin “Boşaltım Sistemi sağlığının korunması ve sağlıklı yaşamanın önemini kavrama” kazanımlarını gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen ziyarete yoğun ilgi gösterdi. 


         Şube rehber öğretmenlerinin de eşlik ettiği ziyaret sırasında öğrencilerimiz gruplar halinde diyaliz işlemi gören hastaların yanına alındı.Hemodiyaliz merkezinde çalışan yetkilileri tarafından diyaliz cihazı, kanın temizlenme işlemi ve böbrek rahatsızlıklarına yakalanmamak için yapılması gerekenler anlatıldı.

Hastalarla
 sohbet etme ve onlara sorular sorma şansı bulan öğrencilerimiz hastaneden, hastalar adına buruk ama sağlıklarını koruma konusunda daha bilinçli ayrıldı. Bu ziyaretle  Böbrek yetmezliği yaşayan hastaları diyaliz sırasında gören öğrencilerin empati yeteneğinin geliştirilmesine de  katkı sağlanmış oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.