banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Türk Dünyası Şenlikleri Mükemmel Geçti

Uluslararası Türk Kültür Teşkilatı Türksoy’un 21 ülke temsilcisi devlet sanatçılarından oluşan 100 kişilik grubun gösterisi izleyenleri büyüledi.

Altınyıldız Koleji Türk Dünyası Şenlikleri Mükemmel Geçti
29 Mart 2013 Cuma 14:52

banner143
banner134

 Altınyıldız Koleji Türk Dünyası Şenlikleri büyük beğeni topladı.  Tüm dünya da Türk kardeşliğini çeşitli etkinliklerle pekiştiren TÜRKSOY ekibine teşekkür ile başlayan programda Altnyıldız Koleji Türk Dünyası Şenliklerine katkılarından dolayı Kazakistan Cumhuriyeti Fahri Başkonsolosu Dr. Halil Uluer’e şükran plaketi verilmiştir. 

            Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkanı Durhan Alıç taraından verilen plaketin ardından, Türksoy Temsilcisi  Güler Fedai ve Elçin Gafarlı’ya teşekkür plaketi Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı  Hayrettin Tükel tarafından verildi.

 

             

 

            Plaket  töreninin  ardından  Türksoy  Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı bir konuşma yaparak 20. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türksoy’u tanıttı.

            Tarihi  günlerden  birini yaşayan Altınyıldız Koleji konferans salonu tamamen doldu. Türk Dünyası Şenlikleri ; gösteriler, solo şarkılar, halkoyunları ve dans ekipleri sunumlarıyla devam etti.  Gösterileri ayakta alkışlayan öğrenciler ve davetliler “Türklük birliğini perçinleme yolunda yapılan çalışmaları Altınyıldız ailesi olarak destekliyoruz” dediler.

            Etkinliklere katılan misafir gruplara Altınyıldız Koleji yönetimi tarafından öğle yemeği verildi.

            100 kişiden oluşan Türksoy ekibi  Türkiye’deki son gösterilerini yapmak üzere Adana’ya uğurlandı.

            Türksoy ekibinin gösterileri sırasında Altınyıldız Kolejinin  2 proje ile Kayseri Tübitak Bölge 1.si olması,                 1 projenin 2.olması büyük bir sevinçle karşılandı.

            “Türklük demek ; birlik beraberliği her daim göz önünde bulunduran, ayrı gayrılığa yer vermeyen bir millet olmak demektir. İster Anadolu’da ister Orta Asya’da ister Balkanlar’da olsun Türk birdir, beraberdir” mesajlarıyla  Altınyıldız Koleji Türk Dünyası Şenlikleri sona erdi. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.