banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Programı

Programa vali aktaş ve milletvekili açıkgöz ve öğrenci velileri katıldı.Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ ve Sayın Milletvekilimiz Mustafa AÇIKGÖZ okula girişlerinde çiçeklerle karşılandı.

Altınyıldız Kolejinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Programı
21 Eylül 2016 Çarşamba 14:32

banner143
Altınyıldız Kolejinde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Programı
İlgili Galeriye Git
banner134
Altınyıldız Koleji Konferans salonunda Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ’ın ,Sayın Milletvekilimiz Mustafa AÇIKGÖZ’ün,Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ragıp ÖZALTIN’ın değerli yöneticilerimizin ,öğretmenlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin katılımıyla “15 TEMMUZ Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı”gerçekleştirilmiştir.
Programımız bütün şehitlerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlamıştır.Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Sayın Nurettin ŞAHİN, Kuran Tilaveti ve Bedir’den Malazgirt’e
,Çanakkale’den 15 Temmuz’a kadar bütün Şehitlerimizin ruhuna dua yapmışlardır.Duaya tüm izleyiciler katılmıştır.
Anadolu Lisesi Müdür Yardımcımız Sayın Korhan ASLANER günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalarını yapmışlardır.Nevşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa AÇIKGÖZ ,15 Temmuz Gecesi yaşananlar ve Türkiye’nin geleceği ile ilgili öğrencilerimize önemli bilgiler sunmuşlar,eğitim ve çalışma konusunda değerli tavsiyelerde bulunmuşlardır.
Geleceğimizi çalmak isteyen hainlere fırsat vermeyin diyen AÇIKGÖZ,öğrenciler tarafından coşkuyla alkışlandı.Sunucu öğrencilerimizin şiirleri ve hikayelerin ardından gururumuz Şehit Astsubay Baş Çavuş Halisdemir’in anısına Dursun Ali ERZİNCAN’lının  seslendirdiği 30 Kuş adlı gösterisi izletilmiştir.
Okulumuz öğrencilerinden Melih KIZILKAYA’nın yönettiği bütün şehitlerimize hitaben öğrenci ve protokolün ayakta katıldığı Ant İçme merasimi gerçekleştirilmiştir.
 
ŞEHİDİM!
Aziz ve Mübarek hatıran önünde bir kez daha söz veriyorum ki;
Üzerinden asırlar geçse bile
Şehadetinle hayat bulan bu kutlu destanı asla unutmayacak,
Asil ve temiz kanımla suladığın bu toprakları her hal ve şart
Altında tıpkı senin gibi canım pahasına koruyacağım!
İnsanı insan yapan hasretlerin,vatanı vatan yapan değerlerin,
En mükemmel örneğini oluşturan şanlı direnişini,
Vatan aşkıyla kutsanmış bir yaşama bilincine dönüştürecek
Ve yarınlarına istikamet çizen zaman ötesi bir ruh olarak muhafaza edeceğim….Ant İçerim.
 
Öğretmenimiz Bekir DÜNDAR’ın eşliğinde okulumuz öğrencilerinden Aliyah ÇİFTÇİ Memleketim adlı şarkıyı seslendirerek ülke sevgimizi bir kez daha ortaya koymuştur.Şarkıya salonda bulunan öğrenciler Türk Bayraklarıyla eşlik ettiler.
Program bitiminde Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ ve Miletvekilimiz Sayın Mustafa AÇIKGÖZ programı çok beğendiklerini söyleyerek programda emeği geçen Genel Müdürümüz Sayın Serhat İĞDECİ’ye ve Okul Müdürümüz Sayın Özkan KILINÇ’a ve Türk Dili Ve Edebiyatı Zümre Başkanı Sayın İbrahim SAĞLAM’a öğretmen ve öğrencilere teşekkür edip, okulumuzu gezdikten sonra okulumuzdan ayrılmışlardır.
Altınyıldız Koleji olarak birlikteliğimize kasteden bütün düşmanlara karşı Tek Yürek ve Tek Yumruk olarak mücadele edeceğimize söz veriyoruz.
Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.