banner177
banner195

Altınyıldız Kolejinde 2015-2016 Öğretim Yılı Açılış Programı

Altınyıldız Kolejinde yapılan programda ,Özel Altınyıldız Liselerini,ilk derecede kazanan öğrenciler ile TEOG sınavlarında 500 tam puan alan ve Ulusal-Uluslar arası yarışmalarada Türkiye ve Dünya dereceleri kazanan öğrenciler ödüllendirildi.

Altınyıldız Kolejinde 2015-2016 Öğretim Yılı Açılış Programı

banner143
Altınyıldız Kolejinde 2015-2016 Öğretim Yılı Açılış Programı
İlgili Galeriye Git
banner134

Altınyıldız Kolejinde yapılan programda ,Özel Altınyıldız Liselerini,ilk derecede kazanan öğrenciler ile TEOG sınavlarında 500 tam puan alan ve Ulusal-Uluslar arası yarışmalarada Türkiye ve Dünya dereceleri kazanan öğrenciler ödüllendirildi.

            Düzenlenen programa Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz KILIÇ,Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları Genel Müdürü Serhat İĞDECİ,Lise Müdürü Özkan KILINÇ,yöneticiler öğretmenler ve veliler katıldı.

            Şampiyon öğrencilerin ödülleri programa katılan davetliler tarafından verildi.

            Prof.Dr.Filiz KILIÇ programın sonunda öğrencilere bir konuşma yaptı.

            Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı.Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Korhan ASLANER ve İbrahim SAĞLAM’ın konuşmalarının ardından başarı sunuşları yapıldı.

Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji 2015-2016 eğitim-öğretim yılında  toplam 101 öğrencimiz  Üniversiteli olmuştur.

Kazandığı başarılar ile yine Nevşehir’in ve Türkiye’nin gururu olmuştur.2015 YGS ve LYS Nevşehir 1.si Altınyıldız Koleji öğrencilerinden bazılarının yerleştiği Üniversiteler;

1 SAMET TAHA KARSLIOĞLU HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP ( İNG )
2 NADİR ÇELİK İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP
3 GÖZDE İĞDECİ ANKARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP
4 SEVİM ÖZALTIN GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP
5 PELİN YILDIRIM ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP
6 ASLIHAN TELTİK ERCİYES ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP
7 MENŞURE YILMAZ 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP ( İNG )
8 OĞUZHAN İVEN 19 MAYIS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP ( İNG )
9 SENEM KILIÇ İZMİR ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TIP
10 EGE BERK BÜYÜKBAŞ ODTÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
11 BERKANT TÜYSÜZ KOÇ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
12 BURAK BELADA İTÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
13 YUSUF M. ÖZLEŞMİŞ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
14 MELİSA ECE ZEYLAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE  GENETİK MÜHENDİSLİĞİ
15 FURKAN KALFAOĞLU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
16 AYÇA NUR GÖNÜL HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ODYOLOJİ
17 FİRDEVS ÜRESİN MARMARA ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DİYETİSYENLİK
18 ESMA NUR ÇETİN GAZİ ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ
19 İREM NUR DEMİRATAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ ECZACILIK
20 MELİH MEVLÜT ÇAVDAR ANKARA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENERJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ

Ve daha niceleri….

2015 LYS Sonuçlarına göre ; 2015 Üniversite Yerleştirmelerinde Öğrencilerimiz,

             9 TIP FAKÜLTESİ , 37 MÜHENDİSLİK-MİMARLIK (2 BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ,1 KOÇ ÜNİVERSİTESİ, 1 ODTÜ, 2 İTÜ ve DİĞER),1 ECZACILIK,1 DİŞ HEKİMLİĞİ,3 HUKUK FAKÜLTESİ, 6 SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ,10 EĞİTİM FAKÜLTESİ,15 KAMU-İŞLETME-İKTİSAT,2 BESYO,17 Diğer Fakülteler Olmak üzere 101 Altınyıldız Kolejli daha Üniversiteli olmuştur

2015 YGS ve LYS Nevşehir 1.,2.,3. Altınyıldız Koleji öğrencileri kazanmıştır.

Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Altınyıldız Eğitim Kurumları kitlesel ve bireysel başarıda her zaman Nevşehir’in gözdesi olmuştur.

Özel Altınyıldız Eğitim Kurumları 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında;

1– Erdem Öz 800m. Türkiye 1.si Okullar Arası Türkiye Atletizm şampiyonasında 1500m. Türkiye Şampiyonu olmuştur.  Dünya Çocuk Oyunları atletizm şampiyonasında Ülkemizi ve okulumuzu temsil etmiştir. Dünya 1. ve Dünya 2.si olmuştur.

 2- Anıl Kalaycı 300m. Türkiye 1.si Okullar Arası Türkiye Atletizm şampiyonasında 3000m. de Türkiye şampiyonu olmuştur.Dünya Çocuk Oyunları Atletizm Şampiyonasında Dünya 1.olmuştur.

3- İpek Çidem Yıldızlar 2011 47 kg’ da Gürcistan ‘da yapılan Avr. Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu olmuştur. 2014 52 kg. Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonu. 49 kg. Büyük Bayanlar Türkiye Şampiyonu.

*49 kg Büyük bayanlarda öğrencimiz İpek ÇİĞDEM Türkiye 2.si olmuştur.

4- Alper Yasin Ateş  2014 Okullar arası Türkiye 3.sü 80 kg. 2014 Balkan şampiyonasında 5. Olmuştur. 2014 Türkiye Şampiyonu.

5- Esra Yıldız 2014 60 kg da Dünya 2.si,  2014 60 kg.da Avrupa 3.sü, 2014 60 kg da Gençlik Olimpiyatlarında 4. Olmuştur.

6- 2014-2015  Okul Sporları Basketbol Genç Kız Takımımız İl 1.si olmuştur.

7- 2014-2015 Okul Sporları Basketbol Genç Erkek Takımımız İl 3. sü olmuştur.

8- 2014-2015 Okul Sporları Voleybol Genç Kız Takımımız İl 1. si olmuştur.

9- 2014-2015 Okul Sporları Hentbol Genç Erkek Takımımız  İl 2.si olmuştur.

10- 14-16 Mayıs 2015 tarihlerinde Niğde Üniversitesinde gerçekleştirilen 14. Matematik Sempozyumları etkinlikleri kapsamında düzenlenen Matematikçiler Derneği Açık Satranç Turnuvasında Altınyıldız Koleji 11.ci sınıf öğrencilerinden Umut Ata OVA 3. Olmuştur.

11– Nevşehir İl Birincisi Erkek Futbol Takimimız olmuştur.

12– 2014-2015 Nevşehir İl Birincisi Kiz Futbol Takımımız olmuştur.

13-Anıl  Erkan ZERAY 2015 Tekwando Yıldızlar Dünya 3.sü olmuştur.

14-Ömer ŞEN  Okul Sporları Türkiye Şampiyonasında ,Türkiye Kros Şampiyonasında,ve Anadolu Yıldızlar ligi Şampiyonasın da   Türkiye 1.si,Olmuştuır.

İlköğretim 8. Sınıftan mezun olarak Özel Altınyıldız Fen Lisesi, Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi ve Özel Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini  tercih ederek okullarımızda ilk 3 derecede kazananlar ile TEOG sınavlarında 500 Tam puan alan öğrencilerimizi plaketlerini almak üzere alkışlarla davet edildi.

FEN LİSESİ

1-MELİKE SELAMET                         498,74

2-AYŞE SUDE SAĞCAN                    498,00

3-TOLGA MUMYAPAN                      497,03

4-SELİNAY ÜNLÜ                               496,31

5-BENGÜSU KILIÇ                            494,08

6-OĞUZ KOLUKISA                            494,05

7-KORHAN ARIKAN                           493,06

 

ANADOLU LİSESİ

1-ALEYNA CANİK

2-BEGÜM GÖMEÇ

3-ŞERİFE EKER

MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

1-BERAT ÖZGEN

2-MEHMET YAVUZ

3-ONURHAN ŞİMŞEK

 

2014-2015 Öğretim yılında yılında Dünya ve Türkiye dereceleri kazanan öğrenciler;

ERDEM ÖZ                         Dünya Çocuk Oyunları ve Türkiye Atletizm 1.si

ANIL KALAYCI                   Dünya Çocuk Oyunları ve Türkiye Atletizm 1.si

ANIL ERKİN ZERAY          2015 Yıldızlar Tekvando Dünya 3.sü

ÖMER ŞEN                         Türkiye Kros Şampiyonasında, ve Anadolu Yıldızlar ligi Şampiyonasında   Türkiye 1.si

Öğrencilerin ödülleri Prof.Dr.Filiz KILIÇ ,Genel Müdür Serhat İĞDECİ,Okul Müdürü ÖzkanKILINÇ, Okul Müdür Yardımcıları ,ve öğretmenler tarafından verildi.

Yeni eğitim- öğretim yılının herkese hayırlı olması ve Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yeralan Altınyıldız Eğitim Kurumlarının başarılarının devamını temenni edildi.

 

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.