banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinde İlk Ders Rektör Kılıç'tan...

Altınyıldız Koleji’nde düzenlenen açılış törenlerinin ardından ilk dersi Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz Kılıç verdi.

Altınyıldız Kolejinde İlk Ders Rektör Kılıç'tan...
16 Eylül 2013 Pazartesi 18:27

banner143
banner134

 Altınyıldız Koleji’nde düzenlenen açılış törenlerinin ardından ilk dersi Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz KILIÇ verdi.

Konferans salonuna gelişi sırasında öğrencilerin ayakta alkışladığı KILIÇ’a çiçek sunuldu.

Edebiyat öğretmeni Gökçen KARATAŞ’ın sunumunun ardından ilk derse başlayan Rektör KILIÇ ,öğrenci velilerine ,öğretmenlere ve öğrencilere seslendi.

Nevşehir Üniversitesi hakkında da öğrencilere bilgiler veren Rektör KILIÇ, kendi hayatından da verdiği örneklerle öğrencilere başarılı bir öğretim yılı temenni etmiştir.

Proğram sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp ÖZALTIN ,Rektör KILIÇ’a teşekkür plaketi vermiştir.

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz KILIÇ’ın ; Altınyıldız Koleji’nde yapılan sunumunda,

“Ülkemizde her eğitim-öğretim yılının başında üniversitelerde değerli bilim insanları tarafından açılış dersleri verilmektedir. Uzun yıllardır üniversitelerimizin eğitim-öğretime başlamasının sembolik bir göstergesi olarak yapılan bu uygulama, Nevşehir’de eğitim konusunda bir çok adımı ilk defa atmış olan Altınyıldız Koleji’nde yapılmaktadır. Altınyıldız Koleji’nin eğitim-öğretime başladığını ifade edecek olan bu ilk dersi çok değerli bir bilim insanı ve hanımefendi verecektir.

Avanos’ta yani topraklarımızda dünyaya gelen bu bilim insanı;yüksek öğrenimine Hacettepe Üniversitesinde Türklük bilimi eğitimi alarak başlamış,Gazi Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlamıştır.1995 yılından 2005 yılına kadar olan süreçte Yrd.Doç.,Doç, ve Profesör unvanlarıyla klasik Türk Edebiyatı alanında Türklük bilimine hizmet etmiştir.

Sayın Hocamızın bu başarısı 2008 yılında taçlandırılmış ve Nevşehir Üniversitesi’ne kurucu rektör olarak atanmıştır. Bilimsel makaleleri yayımladığı kitaplar, hazırladığı projeler ve verdiği derslerle Türklük bilimine çok büyük bir aşkla hizmet etmiştir.

2008 yılında atandığı  Nevşehir Üniversitesi  Rektörlüğü İle bürokratik başarıları da başarılarına eklenmiştir. Nevşehir’imize bir Rektör olarak aşkla hizmet etmeye devam etmektedir.

Bu hizmetlerine karşılık olarak kendisi;

2009 yılının en aktif Üniversitesinin kurucu Rektörü,

2010 yılının en aktif iyi bürokratı,

2011 yılının en başarılı bürokratı,

2012 yılının en iyi Rektörü ödüllerine layık görülmüştür.

Türklük biliminde (hocamın da sahası olan) Klasik Türk Edebiyatı ile meşgul olmak “Temmuz ayında kar satmaya benzetilir. Bu nedenle büyük zorluklarla ama bir aşkla Türklük bilimine yıllarca hizmet eden sayın hocam Filiz KILIÇ, Rektör olarak da “Temmuz ayında kar satma” ya devam etmektedir.

Sayın dinleyiciler,

Bu topraklarda doğan ve yine bu topraklarda hizmet etmeye devam eden  sayın hocam, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Filiz KILIÇ’ ı ,ilk dersimizi vermek üzere kürsüye davet ediyorum.”

Prof.Dr.Filiz KILIÇ’ın öğrencilere verdiği ilk ders büyük beğeni toplamıştır.Rektörümüze teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.