banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinden 90 Kişilik Heyet Ankara’da

Türkiye’nin Örnek Okulu Nevşehir özel Altınyıldız Kolejliler Ankara’da Body Worlds sergisi ziyaret etti.

Altınyıldız Kolejinden 90 Kişilik Heyet Ankara’da
24 Aralık 2012 Pazartesi 16:32

banner143
banner134

 Altınyıldız Koleji 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerinden oluşan 90 kişilik heyet bilimsel temelli bir dizi etkinlikler düzenledi.

            Öğrencilerimizin bilimsel ufuklarının geliştirilmesi amacıyla Feza Gürsel Bilim Merkezinde Fizik ve Kimya konularını içeren görsel deneyler yapılmıştır.

Okulumuz 5. 6. ve 7. Sınıflarına düzenlenmiş olan Ankara gezisinde, Feza Gürsel Bilim Merkezin’de Fizik ve Kimya konularını içeren görsel deneyler gezisi yapılmıştır. Öğrencilerimizin görsel ufukları geliştirilmiştir.

Bunun dışında Gunther Von Hagens’in BODY WORLDS Orijinal Vücut Dünyası sergisi gezdirilmiştir. Bu gösteride insan gelişiminin embriyo oluşumundan ölümüne kadar ki sürecini anlatan bilimsel bir sergidir.

İnsan Yaşam Döngüsü ‘Plastinasyon’ yoluyla dönüştürülmüş 200’ü aşkın insan örneği gösterilmiştir. Öğrencilerimiz bu sergiden de oldukça memnun kalmışlardır. Derslerde gördükleri konuları bir de gerçek ortamda görmüşlerdir.

Altınyıldız Kolejinde açılan Seninde Bir Projen Olsun proje sergisi ile bilimsel amaçlı düzenlenen etkinlikler Altınyıldız Koleji öğrencilerinin bilimsel düşünme yeteneklerinin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ogrenci velisi - 5 yıl önce
zihniyeti sizden ogrenecek degiliz buyuklerini karsilamakta bir erdemdir her sey ders degildir derse gelirsekte benim 2 cocugumda orada basarilarina basari katarak 1 tanesi fen liselerini kazandi digeride ablasi gibi kazanacak insallah. sizin gibi zihniyet dusmanlari okulun icine girmeden buralarda camur atmasini bilirler. gidinde 2 bardak caylarini icin gulyuzlu o ogretmenlerin o zmn sorgulayin zihniyeti