banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinden Yaşlılar Haftası Seferberliği

Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşirelik alanı öğrencileri “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” nedeniyle öğretmenleriyle birlikte yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ettiler

 Altınyıldız Kolejinden Yaşlılar Haftası Seferberliği
27 Mart 2015 Cuma 08:54

banner143
banner134
 Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Hemşirelik alanı öğrencileri “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” nedeniyle öğretmenleriyle birlikte  yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ettiler.Ellerini öpüp, hallerini sorarak ,ellerinden geldiğince aldıkları mesleki eğitimi de göz önünde tutarak evde bakım hizmetleri kapsamında gerekli işlem,bakım ve bilgilendirmeler yaptılar.

          Müdür yardımcısı Türkan YAVUZ;Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir, bu aynı zamanda büyüklerimize karşı  bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı olmaları  gerekir dedi.Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık dönemi, hayatın çok özel bir dönem olduğunu  ifade etti.

             Danışman öğretmenleri Hanife AKKAŞ ,Bilge ÇOPUR ve hemşirelik alanı 10.sınıflardan  bir grup öğrenci ile büyüklerimizi  evlerinde ziyaret ettiler ve sınıflarda yaşlılarımıza karşı saygı konusunda eğitimler yapılarak her öğrenci kendi çevresindeki yaşlıları ziyaret ederek toplumsal duyarlılık ve  sosyal sorumluluk oluşturulmasına  katkı sağlandı. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.