banner461
banner195

Altınyıldız Kolejine Büyük Onur

Altınyıldız Koleji Unesco Kardeş Okullar Ağı Yuvarlak Masa Toplantısına Katıldı.

Altınyıldız Kolejine Büyük Onur
22 Nisan 2015 Çarşamba 22:02

banner143
Altınyıldız Koleji Unesco Kardeş Okullar Ağı Yuvarlak Masa Toplantısına Katıldı.
İlgili Galeriye Git
banner134

 “UNESCO’NUN KURULUŞUNUN 70. YILINDA UNESCO ASPNET (KARDEŞ OKULLAR AĞI) PROGRAMI TEMSİLCİLERİ YUVARLAK MASA TOPLANTISI” 21 NİSAN 2015 TARİHİNDE ANKARA’DA  GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

            1953 yılında UNESCO tarafından başlatılan ASPnet Programında yer alan Türkiye’deki 55 Okulun temsilcileriyle birlikte gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmalarında sırasıyla, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Eğitim İhtisas Komitesi Başkanı Doç. Dr. AdnanBOYACI, UNESCO ASPnet Ulusal Koordinatörü Prof. Dr. Çelik TARIMCI, UNESCOTürkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ ve Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr.Nabi AVCI yer almıştır.

            Açılış konuşmalarının ardından, UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Sektör Uzmanı Esra HATİPOĞLU, “UNESCO ASPnet: Tarihçe ve Süreçleri” adlı bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumun ardından, ASPnet Programı Okul Temsilcileri kendilerini ve okullarını kısacatanıtmışlardır.

 

                UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından toplantıya Altınyıldız Koleji davet edilmiştir.Koleji temsilen Genel Müdür Serhat İğdeci ve İngilizce öğretmeni Nejat Kulak toplantıya katılmıştır.

                Toplantıda bir konuşma yapan Serhat İğdeci,Altınyıldız Koleji’nin yaptığı Kardeş okul Ağları çalışmaları hakkında bilgiler vermiştir.

                UNESCO Milli Komisyonu Başkanı Prof.Dr.M.Oğuz Öcal, Nevşehir’de gerçekleşen Fotoğraf Sınıfı Çalıştayı nedeniyle UNESCO dan çok sayıda teşekkür aldıklarını,uluslar arası bir etkinliği büyük bir başarı ile gerçekleştirmelerinden dolayı Altınyıldız Koleji’ni kutladıklarını belirtmiştir.

                Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, Altınyıldız Koleji’ni başarılarından dolayı kutlamış, her alanda büyük emek verilerek elde edilen başarıları takdir ettiğini söylemiştir. Serhat İğdeciden Kore UNESCO Başkanlığına bir mektup yazmasını istemiştir.Kore dilinin seçmeli ders olarak Türkiye’de okutulmasının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edildiğini,bunu da ilk kez açıkladığını,Koreli dostlarımıza bu bilginin verilmesi istedi

            Katılımcılar onuruna verilen yemekte ve toplantı aralarında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,UNESCO Milli Komisyon Başkanı M.Öcal Oğuz ve Meb Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Y.Ziya Yediyıldız  Altınyıldız Koleji heyetine büyük ilgi göstermişlerdir.

            Toplantının Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi AVCI’nın katılımcılar onuruna verdiği öğle yemeği sonrasında gerçekleştirilen oturumunda UNESCO ASPnet Ulusal Koordinatörü Prof. Dr. Çelik TARIMCI, “UNESCO ASPnet: Türkiye Deneyimi” adlı bir sunum yaparak, Türkiye’de bugüne kadar ASPnet Programına ilişkin gerçekleştirilen projelerden bahsetmiştir. Toplantının “UNESCO ASPnet En İyi Uygulama Örnekleri: Bilgi Paylaşımı” bölümünde Barış Eğitimi, Sürdürülebilir Gelişme için Eğitim konularında bazı okul temsilcileri bilgi paylaşımında bulunmuştur.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Eğitim İhtisas Komitesi Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa SEVER, “ASPnet Projeleri”ne ilişkin bir sunum yapmıştır. Toplantının “Genel Tartışma – Öneriler/Beklentiler” bölümünde katılımcılar ASPnet Programının ülkemizdeki durumu ve geleceğine ilişkin görüşlerini bildirmişlerdir.

UNESCO’NUN KURULUŞUNUN 70. YILINDA UNESCO ASPNET (KARDEŞ OKULLAR AĞI


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ercüment - 3 yıl önce
tebrik ederiz
Avatar
MUSTAFA SEYMEN - 3 yıl önce
altinyildiz alesini kutlar,başarilarinin devamini temenni ederim