banner421
banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinin Altın Yılı

Güçlü, başarılı ve istikrarlı öğretmen kadrosuyla Türkiye’nin en modern okul kampusleri arasında yer alan Altınyıldız okul kampusunde, kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışıyla Altınyıldız Koleji ; Türkiye’nin gelecekteki liderlerini yetiştirmektedir.

Altınyıldız Kolejinin Altın Yılı

banner143
banner134

             Güçlü, başarılı ve istikrarlı öğretmen kadrosuyla Türkiye’nin en modern okul kampusleri arasında yer alan Altınyıldız  okul kampusunde, kaliteli ve çağdaş eğitim anlayışıyla Altınyıldız Koleji ; Türkiye’nin gelecekteki liderlerini yetiştirmektedir.

            Kurulduğu 1998 yılından itibaren her yıl başarılarına yeni başarılar ekleyen Altınyıldız Koleji, Türkiye’nin ve Nevşehir’in en kaliteli ve en başarılı eğitim kurumları arasında haklı yerini almıştır.

 

2012  SBS  BAŞARILARI

 

Kalitenin bir kurum kültürü haline geldiği, başarının şiar edildiği Altınıyıldız Koleji öğrencileri 2012 yılında SBS’de 3 Türkiye 1.liği  kazanmıştır. 

Nevşehir İl 1.si okul olan Altınıyldız Koleji, 5’i Ankara Fen Lisesi olmak üzere 60 Fen Lisesi, 18 Anadolu Öğretmen Lisesi ve 21 Anadolu Lisesi kazandırmıştır.         

 

2012  YGS  VE  LYS  BAŞARILARI

 

 

            2012 YGS’de  Nevşehir’deki  ilk 6 derecenin tamamını kazandıran Altınyıldız Koleji, 2012 LYS’de tam 4 İl birinciliği birden elde ederek mükemmel bir başarıya daha imza atmıştır.

            2012 LYS’de  10’u Tıp, 2’si Diş Hekimliği, 5’i Hukuk Fakültesi olmak üzere  100 Altınyıldızlı daha üniversiteli olmuştur.

      İLKLERİ  YAŞATMAYA DEVAM EDİYORUZ

 

            Altınyıldız Koleji öğrencisi Enes Altunok,  2012  UNESCO Dünya Kültür Mirası Yarışmasında Dünya 1.si olmuştur. Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer, makamında Türkiye’nin  gururu olan öğrencimizi ve yöneticilerimizi kutlamıştır.

 

YENİ AKILLI  OKULUMUZDA  EĞİTİM – ÖĞRETİM BAŞLADI

 

         

           Altınyıldız Eğitim Kurumları bünyesinde yapımı tamamlanan Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul binalarımız 2012 – 2013 öğretim yılı başında hizmete girmiştir.

            Mükemmel bir konsepte hazırlanan yeni akıllı okul binalarımız büyük beğeni kazanmaktadır.

 

2012  POLİS KOLEJİ VE ASKERİ LİSELER SINAVLARI NEVŞEHİR 1.LİKLERİ YİNE ALTINYILDIZ KOLEJLİLERİN OLDU

 

            2012 SBS Türkiye ve Nevşehir 1.si olan Altınyıldız Koleji, Polis Koleji ve Askeri Liseler sınavlarında da Nevşehir 1.liklerini ve Türkiye’de ilk dereceleri kazanma başarısı göstermişlerdir.                                                                

 

NEVŞEHİR’İN İLK ÖZEL ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ  2012 YILINDA

HİZMETE GİRDİ

 

            Eğitimde ilkleri Nevşehir’e yaşatan Altınyıldız Koleji, 2012 yılında Özel Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisesini hizmete açtı.

            52 öğrencilik 9.sınıf kontenjanını tamamen dolduran Özel Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisesi, farklı ve kaliteli lise alternatiflerinden birisini daha Nevşehir’e kazandırdı.

ÖZEL ALTINYILDIZ FEN LİSESİ 

KONTENJANINI  78’E ÇIKARTTI.

1. YERLEŞTİRMEDE  ÖZEL ALTINYILDIZ FEN LİSELERİNDE TÜRKİYE  1.Sİ OLDU

 

            2012 SBS   puanlarına göre yapılan yerleştirme sonucunda Özel Altınyıldız Fen Lisesi  78 kontenjanının tamamını  dolduran ve en yüksek taban puanla öğrenci alan Özel Fen Lisesi olmuştur.

2012 YILINDA SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF ALANLARDA

ALTINYILDIZ KOLEJİ BAŞARILARINA YENİ BAŞARILAR EKLEMİŞTİR

Nevşehir’in dünyaya açılan penceresi olan Altınyıldız Kolejinin ; 2012 yılı Nisan ayında A.B.D’den kardeş okulu İlimize gelmiş öğrencilerimizle İngilizce ve Türkçe tiyatro sahnelemişlerdir.

2012 Nisan ayında İtalya kardeş okulumuz misafirimiz olmuşlardır.

2012     Temmuz ayında okulumuz heyeti Almanya’ya kardeş okul ziyaretinde bulunmuştur.

 

            2012 yılında şiir, resim, kompozisyon ve bilim yarışmalarında öğrencilerimiz çok sayıda Nevşehir, Bölge, Türkiye, Olimpiyat ve Dünya dereceleri kazanmışlardır.  Öğrencilerimiz sadece 2012 yılında ; 

            - 2 Dünya 1.liği

            - 20 Olimpiyat 1.2. ve 3.lüğü

            - 8  Türkiye  1.liği

            - 26 Nevşehir 1.liği

            - 30 Nevşehir 2.liği

            - 14 Nevşehir 3.lüğü

            Ayrıca  6 mansiyon,  83 İl ve Bölge derecesi, 435 başarı belgesi ve madalya kazanılmıştır.

SPOR  ALANINDA

            Basketbolda ; 4 Nevşehir 1.liği,  2 Nevşehir 2.liği,  2  Bölge  1.liği 

            Lise  Futbol Takımı  Nike  Futbol  Turnuvası  Nevşehir 1.liği,  Futbol  İl  Birinciliği  Müsabakaları sonucunda  ise  Nevşeihr  İl  2.liği

            Atletizmde;  1 Türkiye 1.liği,  1 Grup  1.liği,  2  Nevşehir  1.liği  olmak  üzere  toplam 4 derece kazanılmıştır.

            Satrançta ;  çeşitli turnuvalarda bireysel ve  yaş grupları müsabakalarında çok sayıda Nevşehir, Bölge ve Türkiye dereceleri kazanılmıştır.

 

            2012-2013 öğretim yılında yine her alanda başarılarımız devam etmiş 5 il birinciliği, 2 il ikinciliği dereceleri kazanılmıştır.

TÜBİTAK

            Tübitak Proje Yarışması Türkiye 1.liğini kazanan Nevşehir’de tek Lise olan Altınyıldız Eğitim Kurumları, 2012 Tübitak Bölge Yarışmalarında Bölge Finalisti olma başarısı göstermiştir.

SOSYAL  SORUMLULUK  PROJELERİ

 

            Altınyıldız  Koleji  Sosyal Sorumluluk Projelerine büyük önem  vermektedir.

“Altınyıldız  İyilik  Hareketi”  Projesi  ile  Yardım Sevenler Derneği, Rehabilitasyon Merkezleri, Huzur Evleri gibi çeşitli kurumlarla işbirliği halinde çalışmalar yapılmaktadır.

  

PAŞABAĞLARI  YEŞERİYOR  PROJESİ

 

            Zelve – Çavuşin Ören Yeri bölgesine binlerce bağ çubuğu ve yüzlerce ağaç dikilmiş, bölgenin bakımı da öğrencilerimiz tarafından yapılmaktadır.

          

EKO OKUL  PROJEMİZ  DEVAM  EDİYOR

 

            Çevre ile ilgili olarak başlatılan Eko – Okul Çevre Projemiz  Nevşehir Üniversitesi ve Nevşehir Belediye Başkanlığı  desteği ile  büyük bir başarıyla devam etmektedir.

 

2012 YILINDA  BİLİMSEL ETKİNLİKLERİMİZ GÖZ DOLDURDU

 

            Yeni projemiz olan “Senin de Bir Projen Olsun”  Bilimsel Proje Sergisi Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumunda 24 Kasım  2012 tarihinde  Sayın Valimiz ve protokol mensuplarının katılımıyla  açıldı.

            Bilim Şenliklerimizle, Bu Benim Eserim ve Tübitak yarışmalarında Türkiye dereceleri kazanan öğrenclierimizin ufuklarında büyük gelişmeler olmuştur.

 

ALTINYILDIZ  TEST  YAYINLARI

            Altınyıldız Kolejinde uygulanan kurslar, etütler, deneme sınavları ve birebir derslerde öğretmen ve öğrencilerimizin en önemli kaynağı Altınyıldız Test  Yayınları  oluşturuyor. Açı Yayınlarıyla işbirliği halinde yayınlanan Altınyıldız Test  Yayınları öğrencilerimizin büyük beğenisini kazanmaktadır.

 

KİTAP  ŞENLİKLERİ  VE  YIL  SONU  ETKİNLİKLERİ

            Altınyıldız Koleji çeşitli şenliklerle öğrencilerinin eğitim dünyalarını renklendirmektedir.  Yaptığı  etkinliklerle ünlü yazarları öğrencilerle tanıştıran Altınyıldız Koleji, her yıl kitap şenliklerinde onlarca yayınevi ve yazarı Altınyıldız Kitap Şenliklerinde bir araya getiriyor.  2012 Kitap Şenliklerimizde mükemmeldi.

         

            Haziran ayında Altınyıldız Şenliklerinde plastik oyun parkları kurularak, çeşitli etkinliklerle öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz bir araya gelmiş, yenilen pilavlar ile geleneklerimiz 2012 yılında da devam ettirilmiştir.

            Mezuniyet programlarımız ise Altınyıldız Koleji ailesi bir araya gelerek, başarının mutluluğu hep birlikte yaşanmıştır.

 

“Başarılı  Bir  Gelecek  İçin  Altınyıldız  Koleji”

            15 yıldır Nevşehir’de eğitim ve öğretim alanında başarıdan başarıya koşan Altınyıldız Koleji Nevşehir’in en büyük özel okuludur.

            Altınyıldız Koleji ; 4 okul binasında, 120 öğretmen ve personeliyle 1000’i aşkın öğrencisiyle, öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlamaktadır.

Türkiye’nin ve Nevşehir’in gururu olan Altınyıldız Koleji 2012 yılında eğitim alanında Nevşehir’de Yılın En Başarılı  Okulu”  ünvanlarını da haklı olarak kazanmıştır.

     

Kazandığı  başarılarla 2012 yılında da açık ara eğitim ve öğretim alanlarında önde bir kurum olan Altınyıldız Koleji yüzlerce çalışanı istihdam ederek bu alanda da büyük bir hizmet vermektedir.

Geçmişte kazandığımız başarıların ve 15 yıllık tecrübemizin ışığında 2013 yılında yeni başarıları hedefliyoruz.

Yüzlerce çalışanımızın, bini aşkın öğrencimizin, velilerimizin ve Nevşehir halkının yeni yılını kutluyoruz.

2013 yılının Nevşehir halkına ve Türk Ulusuna sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Eğitimci - 5 yıl önce
milli eğitim okulları işe yaramaz, altınyıldız nevşehire yeter, bedava olan devlet okullarını kapatsınlar, tüm öğrenciler özel ! okula..
Avatar
kıymet bilen - 5 yıl önce
şapka çıkartılır.bukadar başarıyı istanbulda bir okul kazansa 40000 tlden öğrenciyi sınavla alır.nevşehirliler altınyıldız kolejinin kıymetiniiyi bilsin
Avatar
Hasret Yolalan - 5 yıl önce
kıymeti bilinecek tek okul varsa o da lara kolejidir...